Google güçlü internet analitik çözümü Google Analytics’in Türkçe sürümünü kullanıma sundu.

İşletmelere dönük ücretsiz bir çözüm sunan Google Analytics, şirket yöneticilerinin, pazarlamacıların ve internet sitesi sahiplerinin, sitelerine erişen kullanıcılarla nasıl bir etkileşim içinde olduklarını anlamalarını sağlamayı hedefliyor. Google Analytics’in Türkçe sürümü kullanıcılara e-posta yolu ile raporlama, kişiye özel denetim masaları oluşturma, geliştirilmiş harita gösterimleri ve bilgilere daha kolay erişim olanağı sağlıyor.
Google Analytics’in Türkçe sürümünde veriler farklı raporlama yöntemleri ile kullanıcıların tercihine sunuluyor. Böylece kullanıcılar internet sitesi yönetimi ve Google AdWords kampanyaları hakkında değerlendirmeler yaparak stratejilerine yön verebiliyorlar. Google Analytics görüntüleme kampanyaları ve tıklama bağlantısı üzerinden fiyat belirleme gibi internet ortamı pazarlama girişimlerinin etkinliğini takip etme olanağı sağlıyor ve programlanabilen ve çalışma arkadaşlarına dağıtılabilen e-posta raporları oluşturuyor.
Google Mühendislik Bölümü Direktörü Paul Muret yaptığı açıklamada, "Google’da reklam sektörünün pazarlama bütçelerinin etkinliğini ölçebilmeleri ve bu yolla da işlerini optimize edebilmeleri konuları üzerinde yoğunlaşmaktayız.


Google Analytics’in Türkçe sürümü reklamcılara ve internet sitesi sahiplerine müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi kavrama imkanı sağlayacak, dolayısıyla reklamcıların yatırımları üzerindeki geri dönüşü artırarak, bir yandan da tüketicilerin e-ticaret tecrübesini geliştirecek" dedi.