buzlalogo2uw9cj3 - Buzla: Türkçe Çevrimiçi RSS okuyucu ve Sık Kullanılanlar

Buzla
, Türkçe arabirimli, web tabanlı bir RSS okuyucusu ve Sık Kullanılanlar saklayıcısı. Buzla ile sürekli takip etmiş olduğunuz web sitelerine ait RSS beslemelerini, web üzerinden, istediğiniz yerden takip edebilmenizi, sık kullandığınız web sitelerini, daha sonra dilediğiniz yerden ziyaret edebilmeniz için saklayabilmenizi sağlayan ücretsiz bir servis.


Üstelik, herhangi bir RSS okuyucunuzdaki kategori ve site bilgilerini .opml olarak dışa aktarıp, Buzla'ya aktarabiliyorsunuz.


buzlavz2 - Buzla: Türkçe Çevrimiçi RSS okuyucu ve Sık Kullanılanlar


Yapımcının anlatımıyla, Buzla;

Kendi sayfam

Artık “Haber Takip” sayfasında okuduğunuz yazıların veya ziyaret ettiğiniz bir sitenin linkini kolayca saklayabileceksiniz. Sakladıklarınız, kendi sayfanızda yayınlanıyor olacak. Böylelikle sakladığınız linklere kolayca her yerden ulaşabileceksiniz, başkalarıyla da paylaşabileceksiniz.

Buzla düğmeleri
Dediğim gibi saklayacağınız linklerin Buzla’nın içerisinde olmasına da gerek yok. Herhangi bir linki de Buzla’da saklayabilirsiniz. Bunu kolaylaştırmak için Internet Explorer ve Firefox için özel düğmeler hazırladık. Bu düğmeleri tarayıcınıza ekleyerek istediğiniz linki kolayca kendi sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Örneğin, radikal.com.tr sitesini gezerken bir yazıyı çok beğendiğiniz. Yapmanız gereken, tarayıcınıza eklemiş olduğunuz Buzla düğmesine basarak sayfanın linkini sayfanıza eklemek. Buzla düğmelerini eklemek için “ayarlar&araçlar” sayfasındaki talimatları uygulayabilirsiniz.
Video linkleri

Severek hazırladığımız özelliklerden birisi de video linkleri. Hemen örnekle açıklayayım. Diyelim ki, youtube’da bir videoyu beğendiniz ve linkini Buzla’da sakladınız. Buzla düğmeleri yardımıyla veya kendi sayfanızda bulunan “yeni ekle” düğmesine basıp açılan pencerede istediğiniz videonun bulunduğu linkini girerek. Sakladığınız bu videoları direkt olarak kendi sayfanızın içerisinden izleyebilirsiniz ve arkadaşlarınızın da izlemesine izin verebilirsiniz.

Özel linkler
Tabii ki biliyoruz her şeyi herkesle paylaşmak istemeyebilirsiniz. Dolayısıyla arzu ederseniz sakladığınız linkleri/videoları “paylaşma” diye işaretleyebilirsiniz. Bu durumda bu linkleri/videoları sadece siz görürsünüz.


Görüntüle : İlerle