Türkiye'nin ilk internet kahramanı İnternet Mahir Facebook'a meydan okudu.

İnternet Mahir lakablı Mahir Çağrı, dünyanın ilk ve tek internet ünlüsü olma özelliğini sürdürüyor. Dünyanın dört bir tarafında hayranları bulunan Mahir Çağrı, Yahoo'nun 10. yıl kutlamalarında İnternet tarihinin en önemli 100 olayı arasında 3. sırada yer almıştı. Yurt dışında Web'in Kralı (King of the Web) olarak bilinen Mahir, hayranlarının yoğun isteği üzerine Facebook, Orkut ve Myspace gibi sosyal içerikli bir arkadaş sitesi hazırlığı içerisinde. Önümüzdeki yılın ortalarına yetiştirilmeye çalışılacak olan sitede emsallerine göre farklı ve yeni özellikler bulunacak. Site yüzde yüz Türk mühendisleri ve yazılımcıları tarafından yapılacak ve merkezi Amerika'daki ünlü silikon vadisinde olacak. Site sanal bir dünya olmaktan ziyade üyelerini çeşitli yararlı sosyal aktivitelere yönlendirmeyi amaçlıyor.

Dünya çapında Milyonlarca seveni ve hayranı olan Mahir, Facebook'un 2 katı üye sayısına kısa zamanda ulaşacaklarını söyledi. internetmahir.com ismi altında faaliyet gösterecek olan site için Mahir çok iddialı konuştu.

100 Milyon Üye hedefliyoruz

Sitenin altyapısını yoğun ziyaretçi girişine göre hazırlayacaklarını belirten Mahir, 99'daki ilk kişisel sitesinin yoğun ziyaretçi trafiği nedeniyle kilitlendiğini ve anlık olarak en fazla ziyaretçi alan site olarak Guinnes rekorlar kitabına girdiğini belirten Mahir, internetmahir.com ile de aynı rekoru kırabileceklerini iddia edip sitenin altyapısını buna göre hazırlayacaklarını belirtti. Ayrıca site açıldıktan sonra 1 sene içerisinde 100 Milyon kullanıcı rakamına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yaptığı her şeyin yurtdışında, özellikle büyük basın kuruluşlarında gündem olduğunu belirten Mahir, Türkiye'nin Milyon $ para verip çeyrek sayfa Türkiye hakkında makale yayınlattığı dünya çapındaki gazeteler, benim tam sayfa röportajlarımı yayınlıyor dedi.

Facebook, Orkut ve Myspace günün birinde unutulacak ama İnternet Mahir yine gündemde kalacak

İnternet'in artık bir yaşam biçimi olduğunu söyleyen Mahir, artık insanlar sanallıktan ziyade samimiyet arıyor dedi. Bu samimiyeti sadece biz verebiliriz diyen Mahir, hâlen milyonlarca insan beni seviyorsa bu sayede seviyor dedi. İnsan'ın yapısal olarak sürekli bir şeye hayranlık duyamayacağını belirten Mahir, Facebook'un da papülaritesinin belli bir zaman sonra azalacağını ve sıradanlaşacağını fakat internetmahir.com'un sürekli artan bir ilgiye sahip olacağını bunu da insanlarla olan gönül bağı ile sağlayacağını belirtti.

Türk insanı kendine güvenmeli

Türk insanının çok zeki olduğunu ve imkan verilirse her şeyin en iyisini yapabilecek beceriye sahip olduğunu belirten Mahir, Türkiye'nin yazılım alanında daha aktif olması gerektiğini belirtti. Mahir, Biz ekip olarak kendimize güveniyoruz ve en kısa zamanda hedeflerimize ulaşacağız dedi.