2008'in şimdiden gözdesi olan internet siteleri belirlendi...


Etsy.com: Amazon.com ve Ebay'in izinden giden bu site, sadece el yapımı ürünleri satmak üzere kuruldu. El yapımı seramikten, takı ve kıyafete kadar binlerce ürünü alabileceğiniz sitenin şimdiden yarım milyon müşterisi var.

Twitter.com: Twitter aynı anda birden fazla kişiye bedave kısa mesaj atmaya imkan veren bir site. Kısa mesajlar, internette ya da telefon üzerinden gönderilebiliyor. Site arkadaşlarıyla sık sık haberleşenler için bire bir.

Dopplr.com: Sık seyahat edenlerin tercih ettiği site tanıdıklarınızın, ne zaman, nerede olduğunu takip etmenize imkan veriyor. Böylece en beklenmedik anda eski bir dostla yeniden bir araya gelme şansı doğuyor. Sitenini Facebook'a rakip olacağı konuşuluyor.

Moshimonsters.com: Özellikle 7-12 yaş arası çocuklar için kurulan ve "çocuklar için Facebook" diye de anılan sitede çocuklar edindikleri canavara bakmak için birçok bulmaca çözerken bir yandan da arkadşaları ile haberleşebiliyor.

Seesmic.com: YouTube'dan sonra onun benzeri birçok video sitesi daha hayata geçmişti. Ancak 2008'te Seesmic'in yükselişine tanık olacağız. Site, sadece kullanıcıların video günlüklerini ve günlük hayattaki görüntülerini yayınlayacak.