Zeynep’ten Nazım’a şaşırtan teklif

Nazım, Emir ve Ege, ev konusuna çözüm bulmak için seferber olurlar. Ancak çözüm bulmak, sandıklarından çok daha zordur. Yardım için başvurdukları kişiler, başlarına daha büyük sorunlar açarken, üç kafadar iyice çaresiz kalır.
Ertan, Zeynep’e zarflardan dolayı hesap sorar. Utanan Zeynep, Nazım’ı arar ve büyük bir hata yapar. Zeynep’in tavrı Nazım’ı ilk defa incitir. Bu sırada Mine ve Emir arasındaki yakınlaşma gittikçe artarken, bu durum hiç beklenmedik birinin tepkisini çeker.
Ege, Kaya’nın tacizlerine daha fazla dayanamaz ve takımda büyük bir kavga çıkar. Ne yazık ki, bu kavganın faturası hiç beklenmedik bir şekilde yine Ege’ye kesilir.
Zeynep’le mutlu olduğu günlerde oynadıkları bir ‘mucize oyunu’nu anımsayan Nazım, kendini bir anda bir mucizenin içinde bulur. Zeynep, hiç beklemediği bir anda, beklemediği bir teklifle karşısına çıkar. Ancak asıl şaşırtıcı olan, Nazım’ın vereceği tepkidir. Bu sırada Ege, sürpriz bir kişinin ziyaretiyle şaşırır. Serap’ı bir anda karşısında bulan Ege, genç kızın etkisine girmeye başlar.
Nazım ve Zeynep bir ‘mucize’ yaşarken, Ege, Mine ve Serap, Emir’in oynadığı diziyi izlemek için bir araya gelirler. Ancak çok eğlenceli başlayan bu gece, Serap’ın bir kriz anında çok büyük bir hata yapmasıyla herkes için kâbusa dönecektir.