Yıldızlar Savaşı
Yıldız Savaşları, Yıldız Aslan (Berna Laçin) ile Savaş Bozok’un (M. Ali Erbil) kamera önündeki hayatlarından evlerinin en ücra köşelerine, ofislerinden arabalarına kadar hayatın her alanında sürdürdükleri savaşlarını ve bu savaşın can alıcı her anını anlatan harika bir komedi dizisi.

erbill - Yıldızlar Savaşı 32354san - Yıldızlar Savaşı

Amerika’da yayınlandığı yıllarda birçok ödül alan ve tam dokuz yıl süren ünlü sit-com “Murphy Brown”dan Türkiye’ye uyarlanan dizinin yapımcılığını Saran Prodüksiyon üstleniyor. Yönetmenliğini Bora Tekay’ın yaptığı dizinin uyarlama senaryosu ise Haluk Özenç’e ait.

Birbirleriyle olduğu kadar, Mehmet Ali Erbil’in etrafındaki bir sürü güzel kızla, Berna Laçin’in de bir yandan evini dekore eden yakışıklı mimarla, bir yandan da programı birlikte sunmak zorunda olduğu 20’lik “çıtır” mankenle mücadelesini anlatan “Yıldız Savaşları”, güçlü oyuncu kadrosu, sürükleyici senaryosu ve rejisiyle izleyicilerin yeni ekran gözdesi olmaya aday.

Dizinin genel konusu:
Yıldız Aslan… Türkiye’nin en ünlü “anchorwoman”ı. Peşine düştüğü ya da programına konuk ettiği siyasilerin korkulu rüyası… Doğru bildiğini sonuna kadar savunan, sözünü asla esirgemeyen, canlı yayında her an patlamaya hazır bir bomba. İşine karışıldığı ya da üste çıkılmaya kalkıldığı anda tam bir “canavar”. Özel hayatı ise çalkantılarla dolu. Türkiye’nin en ünlü şovmeni Savaş Bozok’la aniden evlenir ve kimsenin sebebini bilmediği bir şekilde hızla boşanır.

Savaş Bozok… Türkiye’nin en ünlü “showman”i. Programına konuk ettiği ünlülerin korkulu rüyası. “Reyting” uğruna ekranda yapmayacağı şey olmayan, seyircinin ilgisini çekmek için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen, canlı yayında her an patlamaya hazır bir başka bomba. Şimdi de eski eşi Yıldız Aslan ile “etik mi , yoksa reyting mi savaşı veren bir yönetici”.

Ve bu iki bomba, birlikte bir haber programı hazırlamak zorundalar. “Bomba” gibi bir haber programı. Ve bu iki televizyon yıldızı, programı kendi istedikleri hale getirmek için, büyük bir savaş veriyorlar… Bu savaşın adı: “Yıldızlar Savaşı”…

Yapım: Saran Prodüksiyon
Yönetmen: Bora Tekay
Senaryo: Haluk Özenç
Müzik: Jingle Hause
Oyuncular: Fatoş Kabasakal (Berçin Taygun), Fırat Doğruluoğlu (Nejat),
Atilla Olgaç (Macit), Ercü Turan (Cenk), Evren Duyal (Şaziye),
Bülent Çakırer (Temel)


5 Mart Pazartesi günü Kanal D’de