Kişinin seçtiği meslek ve yaptığı iş hayatında en önemli kararlardan biridir. Doğru meslekte ve/veya işte çalışmak en büyük şanstır.
Peki bu şansa sahip olmak için astrolojiden faydalanılabilir mi? "Kariyer Seçiminde Astrolojiden Nasıl Faydalanılır?"

Genellikle, ekonomik koşullara göre en iyi kazanç sağlayacağına inanılan mesleklere doğru yönelim gösteririz. Ya da günün şartlarına göre popüler meslekler tercih edilebilir. Oysaki bu bakış açısıyla seçilen meslek kişi için yanlış olabilir. Mesela büyük bir müzik yeteneği olmasına rağmen mühendislik okumayı seçen pek çok kişi vardır. Ya da satış ve pazarlama alanında başarılı olma şansı yüksek olan bir kişi, masa başında muhasebecilik yapmaya zorlanarak mutsuz olur.

Aslında çocukların hayatın ilk yıllarında, bir uğraşı alanına yönlendirilmeleri genellikle ebeveynlerin kararıyla gerçekleşir. Ebeveynler elbette, çocuklarının ileriki yaşamında ekonomik olarak rahat edebileceği, saygınlığı yüksek bir meslek seçmesini arzu eder. Bazen de kendisi için isteyip, elde edemediği mesleği çocuğunun yapmasını ister.

Pek az kişi kendi ruhunu tatmin edecek, yeteneklerini gösterme imkanını elde edecek bir meslek seçebilir.

İşte astroloji haritası kişinin kariyer seçiminde önemli bir yol gösterici olabilir.

Kişinin doğum anına ve doğum yerine göre çıkartılan, gökyüzünde gezegenlerin dizilimini gösteren astroloji haritası, kişinin hayatı boyunca taşıyacağı potansiyel enerjileri anlatır. Bunları hayata geçirmek biraz da kişinin kendisine kalmıştır.

Bu konuda farkındalık sahibi olmak çok önemli kazançtır. Bu bilinçle yola koyulmak kişinin belki de uzun yıllarını yanlış bir alanda kaybetmesinin önüne geçer