İkinci bir yabancı dil için kursa gitmeye yanaşmayanlardan mısınız? Babbel ile internet üzerinden İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Almanca veya İngilizce öğrenebilirsiniz.


Babbel, bildiğiniz basit çeviri sitelerinden değil. Tam anlamıyla bir 'dil öğrenme sitesi'. İçerisindeki tanıtım, tercüme ve sosyalleşme olanaklarıyla dil haznenize bir yenisini eklemeniz gayet kolay.

Tek adımda üyeliğinizi tamamlayıp bildiğiniz ve öğrenmek istediğiniz dili belirledikten sonra Babbel'in imkanlarından yararlanabiliyorsunuz. Burada tek sorun, sunulan dillerden birini öğrenebilmek için öncelikle İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca bilmeniz gerekiyor. Sitedeki tüm anlatım ve aktarım, bildiğiniz dil üzerinden diğeri için yapılıyor. Eski FONO eğitim setlerine benzer şekilde, resimli ifade anlatımlarının, sesli telaffuzların ve kelime öğretme amaçlı mini oyunların yer aldığı Babbel, ayrıca işin 'sosyalleşme' kısmını da gayet iyi kotarmış.

Kendinizi İfade Edin

Örneğin yabancı kelimeleri ifade eden fotoğraflar yükleyip, o dili bilen kullanıcıların oylamasına sunabiliyorsunuz. Kullanıcılarla, gerek kendi dilinizi öğrenenlere yardım amaçlı, gerekse öğrendiğiniz dil için yola birlikte çıkmak üzere arkadaşlıklar kurup, onlarla sohbet edebiliyorsunuz.

Gayet başarılı bir düşüncenin eseri olan Babbel'in kısa süre sonra internet dünyasında yeni bir fenomene dönüşmesi, bizi pek de şaşırtmayacak.

Babbel