Çok şık yeni ifade simgeleri ile anında ileti gönderebilir, bilgisayarınızdan dünyanın herhangi bir yerini arayabilir, görüntülü görüşmeler yapabilir, birisinin yazmakta olduğunu görebilir, arkadaşlarınıza resim ve müzik gönderebilir ve bunun gibi pek çok şey yapabilirsiniz.

Microsoft® Windows® için MSN Messenger’ın 26 farklı dil sürümünün olduğunu biliyor muydunuz?

Almanca
İsveççe
Arapça
İtalyanca
Brezilya
Portekizcesi
Japonca
Çekçe
Korece
Çince (basitleştirilmiş)
Lehçe
Çince (geleneksel)
Macarca
Danca
Norveçce
Flemenkçe
Portekizce
Fince
Rusça
Fransızca
Slovakça
İbranice
Slovence
İngilizce
Türkçe
İspanyolca
Yunanca

Windows® XP için Windows® Messenger
Dünyanın herhangi bir yerindeki telefonları bilgisayarınızdan arayın, video görüşmeleri yapın ve kişi listenizi gruplandırma, yeni görev tabanlı menüler ve yeni ifadeler gibi yeniliklerin avantajlarından yararlanın.

NET Messenger Service’in Windows Messenger ile kişilerinizi izlemesini ve kişiler arası iletişimi etkinleştirmesine izin verin.
.NET Messenger Service eğlenceli, kolay ve harika! Üstelik ücretsiz.Yazı yazmaktan öteye - yüksek kalitede ses, görüntü ve Windows Messenger’da bulunan bir çok özellik ile iletişim kurun.Şimdi de biraz özelliklerden bahsedelim:

1-Kullanımı Çok Kolay: Yazı, Ses, Görüntü ve Daha Fazlası

Kimlerin çevrimiçi olduğunu görün ve anında ileti gönderip alın
Arkadaşlarınız çevrimiçi olduğunda görün ve onlara anında ileti gönderip alın. Arkadaşlarınızla ayrı ayrı veya dörde kadarıyla aynı konuşma penceresinde sohbet edebilirsiniz. Otomatik yazma göstergesi, arkadaşlarınızdan biri yanıt yazıyorsa bunu bilmenizi sağlar.

Yazacağınıza konuşun
Yazmayı bırakın! Dünyanın herhangi bir yerindeki arkadaşınızla bilgisayarınızın mikrofonunu ve hoparlörleri kullanarak konuşun. Windows Messenger bilgisayarınızdan yüksek kalitede sesli aramayı destekler.


Kiminle konuştuğunuzu görün
PC kameralarının kullanımı kolay ve ucuzdur, Windows Messenger ile birlikte karşılıklı yazışırken ve konuşurken arkadaşlarınız sizi görebilir!


Resim veya başka dosya paylaşın
Arkadaşlarınızın fotoğraflarını ya da herhangi bir dosyayı, çoğu e-posta sistemlerinin yaptığı gibi dosya boyutları sınırlanmadan, Windows Messenger ile değiş tokuş edin.
Arkadaşlarınızla yardımlaşın
Arkadaşlarınızdan Uzaktan Yardım isteyin ve sizi görebilmeleri ve sizin izninizler bilgisayarınızın denetimini alabilmeleri için bağlantınızı Windows Messenger’ın kurmasına izin verin. Bu şekilde yan yana oturup aynı ekrana bakar gibi olacaksınız!


Aynı programda arkadaşınızla beraber çalışın
Arkadaşınız da Windows Messenger kullanıyorsa, programlarınızdan birini (örneğin, bir sözcük işlemci) açabilir ve aynı belgede beraber çalışabilirsiniz. Programın arkadaşınızda da olması gerekmez; sizinkini paylaşır!


Beyaz tahta kullanarak diğer kişilerle beyin fırtınası yapın
Arkadaşınızla aynı anda diyagram çizin. Fikirlerinizi Windows Messenger’daki Beyaz Tahta uygulamasını paylaşarak aynı beyaz tahtada çiziyormuş gibi ortaya dökün.


İfade simgesi aşağı açılan listesi
Tuş birleşimini hatırlamak zorunda değilsiniz—yalnızca, arkadaşınıza göndermek istediğiniz ifade simgesini tıklatın.


İlgili kişilerinizi gruplar halinde düzenleyin
Düzenli olun! Aile üyeleri, arkadaşlar veya futbol takımındaki arkadaşlarınız gibi kendi gruplarınızı oluşturun.


Tüm özelliklere hızlı erişim
Telefon Araması Yapmak, Video Görüşmesi Başlatmak veya diğer Windows Messenger özelliklerini kullanmak istiyorsanız - yalnızca bir tıklatma yeterli


2-Windows XP’deki Kalite Yenilikleri Farklılığı Yaratır
Internet üzerinden hiç olmadığı kadar iyi ses ve görüntülü görüşmeler
Windows XP bilgisayarınızla sesli ve görüntülü arama deneyimini daha iyi yapacak yenilikler.


Yeni ve gelişmiş ses kodekleri
Sesinizi kodlayan ve Internet’ten gönderen teknoloji çok gelişti.


Internet trafik koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır
Internet çok yoğun hale geldiğinde, Windows Messenger en yüksek kaliteyi sunmak için otomatik olarak kendini ayarlar.


İdealden daha kötü koşullar için hazırlanmıştır
Windows Messenger sesinizin birden fazla örneğini gönderir, böylece iletim sırasında ses arada kaybolursa, bu görüşmenizi etkilemez.


Bilgisayarınızı telefon gibi kullanın
Bilgisayarınızın mikrofon ve hoparlörlerini kullandığınızda artık sinir bozucu yankı almayacaksınız. Ancak isterseniz yine kulaklık kullanabilirsiniz.

Alınabilir bir çok PC video kamerasında sınanmıştır
Görüşmenizi daha kişisel yaparak, çoğu USB ve hatta IEEE 1394 video kameralar Windows XP ile kullanılabilir.


3-Gizlilik ve Güvenlik

Bilgileriniz üzerindeki denetiminiz
Çevrimiçi durumunuz ve başkalarına nasıl görüneceği konusunda tam denetime sahipsiniz. Birkaç dakika etkin olmazsanız durumunuz otomatik olarak "Dışarıda" olur, çevrimdışı gibi görünebilirsiniz ve kimin size anında ileti gönderip gönderemeyeceğini denetleyebilirsiniz. Ayrıca, sizi kimin kendi ilgili kişiler listesine eklediğini de görebilirsiniz.


Kids Passport kullanarak COPPA (Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası) Desteği Windows Messenger, çocuklarınızın hizmeti kullanıp kullanamayacağını denetlemenizi sağlar.

Bu özellik yalnızca ABD’de kullanılabilir.

4-)Yenilikleri ve Yeni Fırsatları Etkinleştirme

İletişim kurmanın ulaştığı son nokta olarak Microsoft® .NET Alerts’ü edinin!
Hisse Senedi Uyarıları gibi bilgilerin MSN Messenger’ınıza, taşınabilir aygıtınıza veya e-posta gelen kutunuza gönderilmesini seçebilirsiniz.


NET Alerts denetimi size verir. Almak istediğiniz içeriği seçin ve nasıl almak istediğinizi kolay kurulum işlemimiz aracılığıyla bize bildirin. Son 24 saat içerisinde aldığınız uyarıların tümü .NET Alerts sekmenizde belirir, böylece önemli bilgileri atlamak konusunda kaygılanmanız gerekmez.Kaydolmak için Alerts.microsoft.com adresini ziyaret edin - Ücretsizdir!

Bu özellik her bölgede kullanılamayabilir.

Uluslararası telefon görüşmeleri yapın

Dünyanın herhangi bir yerinden çok az bir ücrete arama yapabilirsiniz. Hangi telefon servisini kullanmak istediğiniz size kalmış! Sağlayıcılar listesinden sizin için en iyi olanı seçin.


Arkadaşlarınızı oyun oynamaya davet edin
Arkadaşlarınızı DirectPlay® uyumlu oyunları çevrimiçi oynamaya davet etmek için Windows Messenger’ı kullanın.


Görünen adınızı değiştirin
Görünen adınızı istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Şimdi "Hakan can" iken az sonra, "Tolga han" olabilirsiniz. Eğlenmenize bakın! Anında ileti olayının amacı zaten eğlenmek!
Msn Çoklu Oturum Açma Hem De Programsız.....

Artık msninizde çoklu oturum açmanız için herhangibir program yada eklentiye ihtiyacınız yok.Çok basit bir şekilde programsız olarak bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Çoklu msn açmak için programa ihtiyaç yok sadece yapmanız gereken C ye girmek ordan program files /msn messenger/ içindeki msnmsgr vede msgsc.dll kopyalayıp adını değiştirip yapıştırın kopyaladınız msnle 2.msnizi açabilirsiniz 3.4. nekar isterseniz çoğaltmak size kalmışÇaldığınız Mp3 ü Msnde Karşı Tarafa Dinletme

Ekranınızdakı saatin yanındaki kolon sımgesını ıkı kez tıklayıp ayar panelını acın. Acılan panelın ust kısmında secenekleri ve oradanda ozellıklerı' tıklayın Acılan menu 'calma' secılı olarak gelıyor 'kaydetme' secerek ok dıyorsunuz.Kontrol panelı ayarları degısecek ve microfon secılı vazıyettte acılıyor sız bunu en bastakı 'stereo mix' olarak degısıp panelı kapatın. Şımdı msn de olayı test etmek ıcın mp3 acın calmaya baslasın ve msn den 'araclar-vıdeo ses ayarlama sıhıbazı secın vıdeo ayarından sonra ses ayar kısmında ısıkların calan muzıgın eslıgınde hareket ettıgını goreceksınız. ayar sıhırbazını tamamlayın ve msn de arkadasınıza ses acın ıstedıgınız sarkıyı parazıtsız,dış ses almadan dınletın

Msn Nikinizde Tuttuğunuz Takımın Forması Olsun!

Bu kodları msn nick yazılan bölüme kopyalayıp yapıştırınız. Not:sadece msg plus yüklü msnlerde çalışır!Niçin çalışmadı diye sormayın. Trabzonspor : ·$11,5·#//·$5,11·# ·$11,5 ·$5,11·# ·$11,5\\·0 Beşiktaş: ·$0,1·#//·$,0·# ·$,1 ·$,0·# ·$,1\\·0 Fenerbahçe: ·$8,2·#//·$2,8·# ·$8,2 ·$8,8·# ·$8,2\\·0 Galatasaray: ·$4,1·#//·$1,4·# ·$4,8 ·$8,4·# ·$4,1\\·0


Msn Nickiniz Büyük-Küçük Olsun, Dikkat Çeksin!

BÜYÜK YAZMA nickinizin başına’ 블๑ ’ şu kodu kopyalayın konuşma penceresinde nick fark edilicek kadar büyük oluyor. Msn plus için geçerli değildir bide nickinizi yazarken ı,ö,ş gibi harflerde boyut kopuyor. Türkçe karakter kullanmayın... Küçük Yazma nickinizin başına’ ๑블 ’ şu kodu kopyalayın konuşma penceresinde nick fark edilecek kadar küçük oluyor. Msn plus için geçerli değildir bide nickinizi yazarken ı,ö,ş gibi harflerde boyut kopuyor.türkce karakter kullanmayın... ’א’ bu karakter ilerde orta boya yazı tıpı yazabilirsiniz msn de arkadaşlar yine bunda da aynı şekilde Türkçe karakter kullanmıyorsunuz...

Msn de Kişi Listesinin Olduğu Kısma Arkaplan Eklemek

1. Pc nizde bulunan herhangi bir Gif resminizin (Hareketli Gif te olabilir) üzerine sağ tuş yapıp, Ad değiştir den Gif in ismini küçük harflerle lvback olarak değiştirin. 2. Daha sonra değiştirdiğiniz Gif resminizi kopyalayın. 3. Kopyaladığınız Gif i Bilgisayarım/C:/Program Files/Messenger in içine yapıştırın.( Yapıştırdığınızda resmi değiştereyimmi der, Tamam değiştir deyin ve yapıştırın) 4.Önceden kopyaladığınız Gif resmini tekrar Program Files içerisinde bulunan MSN Messenger i açıp, aynı resmi tekrar buraya yapıştır deyin ve çıkın. 5.C: den çıkın. 6.MSN yi oturum değil de çıkış diyerek kapatın. 7.MSN nizi tekrar açın. 8.Göreceksiniz ki Gif resminiz e-mail adreslerinin bulunduğu kısımda.Farklı Uzantılı Msn Adresi Almak

Arkadaşlar Herkeste ************* uzantılı mail varken
Siz sıradışı olun!

Sizin mailiniz @hotmail.it, @hotmail.fr, @hotmail.co.uk, @hotmail.de uzantılı olsun
@hotmail.it almak için

Şehir=Roma

Posta Kodu=00187
-------------------------------------

@hotmail.fr almak için

Saat Dilimi=Paris

Posta Kodu=71000
-----------------------------------

@hotmail.co.uk almak için

Constituent Country=England

Posta Kodu=EH12 5AU

---------------------------------------

@hotmail.de almak için

postleitzahl (posta kodu)=03150

Zeitzone (Saat diliminden)= berlin i seçin

Msn de Gönderilen Titreşimleri Engellemek.

Titreşim özelliğinin dikkatinizi dağıttığını düşünüyorsanız, kişilerin size titreşim göndermesini engelleyebilirsiniz. Ana MSN Messenger penceresinde, Araçlar menüsünde, Seçenekleri tıklatın. Soldaki bölmede, İletiler''i tıklatın. Diğerlerinin bana Titreşim göndermesine izin ver onay kutusunu temizleyin. Tamam''ı tıklatın. Şimdi, biri size Titreşim gönderdiğinde, yalnızca aşağıdaki iletiyi alırsınız: Bir Titreşim aldınız!


Msn de Nick Yazan Yeri Boş Bırakmak

Nick yazılan yere alt tuşuna basılı tutarak 0160 yazın ve bırakın daha sonra kaydettiğinizde nick yeriniz boş olacaktır. Alt + 0160 sadece mail adresiniz görünür.


Msn de Kişi Listesinin Olduğu Kısma Arkaplan Eklemek

1. Pc nizde bulunan herhangi bir Gif resminizin (Hareketli Gif te olabilir) üzerine sağ tuş yapıp, Ad değiştir den Gif in ismini küçük harflerle lvback olarak değiştirin. 2. Daha sonra değiştirdiğiniz Gif resminizi kopyalayın. 3. Kopyaladığınız Gif i Bilgisayarım/C:/Program Files/Messenger in içine yapıştırın.( Yapıştırdığınızda resmi değiştereyimmi der, Tamam değiştir deyin ve yapıştırın) 4.Önceden kopyaladığınız Gif resmini tekrar Program Files içerisinde bulunan MSN Messenger i açıp, aynı resmi tekrar buraya yapıştır deyin ve çıkın. 5.C: den çıkın. 6.MSN yi oturum değil de çıkış diyerek kapatın. 7.MSN nizi tekrar açın. 8.Göreceksiniz ki Gif resminiz e-mail adreslerinin bulunduğu kısımda.


Msn Nickiniz Büyük-Küçük Olsun, Dikkat Çeksin!

BÜYÜK YAZMA nickinizin başına’ 블๑ ’ şu kodu kopyalayın konuşma penceresinde nick fark edilicek kadar büyük oluyor. Msn plus için geçerli değildir bide nickinizi yazarken ı,ö,ş gibi harflerde boyut kopuyor. Türkçe karakter kullanmayın... Küçük Yazma nickinizin başına’ ๑블 ’ şu kodu kopyalayın konuşma penceresinde nick fark edilecek kadar küçük oluyor. Msn plus için geçerli değildir bide nickinizi yazarken ı,ö,ş gibi harflerde boyut kopuyor.türkce karakter kullanmayın... ’א’ bu karakter ilerde orta boya yazı tıpı yazabilirsiniz msn de arkadaşlar yine bunda da aynı şekilde Türkçe karakter kullanmıyorsunuz...


Eski Msn deki Kişileri Yeni Msn e Transfer Etmek.

*Oturumunuzu açın *Kişiler->Kişi Listesini Kaydet komutunu kullanın. *Dosyayı istediginiz bir konuma (örneğin; masaüstünüze) kaydedin *Oturumu kapatın.. *Yeni MSN Adresinizle oturum açın. *Kişiler menüsünde Dosyadan Kişi Al’ı seçin *Dosyayı bulun ve seçin.. *Kişiler otomatik olarak alınır ve kişi listenize eklenecektir…