Şiddete uğramış kadınlar için yardım konseri


Gevende ve Replikas şiddete uğramış ve sığınma evlerine sığınmış kadınlar için yardım konseri veriyor. Bilgi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Klübü (Bilgitog) tarafından organize edilen konserin tüm gelirleri sığınma evlerindeki kadınlara aktarılacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü (Bilgitog), her sene düzenlediği "Karanlığa Karşı Türküler" projesini, bu yıl 31 Mart 2008 Pazartesi akşamı Replikas ve Gevende ile birlikte Taksim Studio Live'da Bilgililer Derneği'nin ortaklığı ile gerçekleştiriyor.

Her sene bir tema etrafında oluşturulan etkinlik, bu seneki teması "kadına yönelik şiddet" ile hem kadına yönelik şiddet konusuna toplumun dikkatini çekmeyi, hem de konser gelirlerinin tümünü fiziksel şiddet görmüş ve sığınma evlerine sığınmış kadınlara aktararak bu hassas konuda somut bir adım atmayı planlıyor.

Saat 21.00’da Replikas'ın sahneye çıkışıyla başlayacak konser için kapılar 20:00'de açılacak. 15 YTL olan biletler İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Silahtar (Santralistanbul), Kuştepe ve Dolapdere yerleşkelerindeki Bilgitog standlarından ve etkinlik akşamı Studio Live’dan temin edilebilir.
karanligakarsibh5 - Şiddete uğramış kadınlar için yardım konseri