110 3. Klibini "Çünkü" adlı Parçasına Çekti


İkinci albümleri KONTROL ile Türkiye’deki elektronik rock müziğin öncü gruplarından olmayı başaran 110, albümün sabırsızlıkla beklenen 3. klibini ÇÜNKÜ isimli parçasına çekti.

Rock müziğin elektronik bir tat ile birleştiğinde nasıl sonuçlar verebildiğini başarılı bir şekilde gösteren 110, hareketli parçalarının yanı sıra duygusal öğeler içeren parçaları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bunlardan biri de ‘Çünkü’…

HDV formatında, 19 kişilik bir ekiple 21 saat aralıksız çekilen klibin yapımcılığını Yaratıcı Filmler, görüntü yönetmenliğini Oytun Orgül üstlendi. Çekimler Erenköy Sahil Yolu, Suadiye Bağdat Caddesi ve Beykoz-Riva yolu üzerindeki Halit Ulukut Tüneli’nde gerçekleştirildi. Klipte, James Belushi’nin K-9 filminde ünlenen 1965 model convertible bir “Ford Mustang” kullanıldı.

Herkesin unutmaya çalıştığı ama unutamadığı, geri dönüşü olmayan, aynı zamanda da sevdiği kişiden kopamadığını anlatan bir hikayesi vardır. Arkasında bıraktığı hatıralardan kurtulmaya çabalayan bir adamın hikayesini farklı bir şekilde anlatan klipte Candan Tezel ve Ozan Yılmaz karşımıza şizofren bir bütünlük ile çıkıyor.

Yapmış olduğu çalışmalar ile 12. Altın Koza Kültür ve Sanat Festivali Öğrenci Filmleri Yarışması’nda En İyi Kurmaca Kısa Film ve 2006 yılında çektiği “Ceza Sahası” ile 4. Metro Group Kısa Film Yarışması’nda ödüller alan İsmet Kurtuluş yönetmenliğinde çekilen klip önümüzdeki günlerde ekranlarda olacak.