Kendi adını taşıyan ilk albümüyle Türk Rock sahnesine parlak bir giriş yapan
Yüksek Sadakat'in ikinci albümü 'Katil & Maktûl', Mart 2008'de DMC etiketiyle piyasaya çıktı.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt'tan oluşan Yüksek Sadakat'in yeni albümünde; sözleri ve besteleri Kutlu Özmakinacı'ya, düzenlemeleri gruba ait 10 yeni parça bulunuyor.

'Katil & Maktûl'de, ilk albümlerinden farklı olarak yaşadığımız hayatla, hayalini kurduğumuz hayat arasıdaki çelişkilerin, üzerimizde yarattığı tramvalara odaklanan grup; bu konsept etrafında gelişen şarkılara imza atarak dikkat çekiyor.

İmkansız bir aşka odaklanan albümün çıkış parçası Ben Seni Arayamam, iç barışının peşinde yollara düşen bir adamın hikayesinin anlatıldığı Aşk Durdukça, sürrealist diliyle dikkat çeken ve dini motifleriyle öne çıkan Hiçbir Şey Yerini Tutamaz, her zaman bir umut olduğunu söyleyen Yavaş, var oluşun anlamını sorgulayan ve bugünün değerine parmak basan Haydi Gel İçelim, savaşçının etiğine ve kırılmaz iradesine gönderme yapan Savaşçının Yolunda, artık yaşamayan bir babanın çocuğuna yaşam öğütlerini barındıran Babamın Evinde, son saniyelerini yaşayan bir aşkın umutsuzluğunda ölüme teslim oluşu simgeleyen Katil & Maktûl, ayrılmış bir çiftin düetini dinleyiciye ulaştıran İçimde Yağmur ve karanlıktan aydınlığa çıkışı bir korsan hikayesinin içine yerleştiren Kara Göründü hep bu konsepte iliştirilmiş, 'Katil & Maktûl' albümünde buluşan şarkılar...

Türk müziğini rock'ın enerjisiyle birleştirmeye devam Yüksek Sadakat, bu albümüyle Türk müzik sahnesindeki en büyük eksikliklerden biri olduğunu düşündüğü 'hayal gücüne' vurgu yapıyor ve her zaman olduğu gibi karmaşık meselelerin içinden basitlikteki güzelliğin gücüyle çıkıyor.

İlk albümlerinde olduğu gibi bütün söz ve müzikleri gazeteci-müzisyen Kutlu Özmakinacı'ya ait olan 'Katil & Maktûl'de, bütün parçaların düzenlemeleri grup tarafından yapıldı. Kayıt ve miksi Alp Turaç'a ait olan albümün kayıtları Stüdyo 101'de tamamlandı. Mehmet Turgut tarafından çekilen fotoğrafların yer aldığı albümün art work çalışmasını ise Mazhar Bilgiç yaptı.

Uzun yıllar Türk Rock Müziği'ne gönül vermiş olan ve güçlü vokaliyle tanınan Kenan Vural'ı Yüksek Sadakat dinleyiciyle de buluşturacak olan 'Katil & Maktûl', konuk sanatçılarıyla da dikkat çekiyor. Uğur Varol'un perdesiz gitarı, Şenova Ülker'in trompeti, Gündem Yaylı Grubu'nun kemanları ve Sibel Gürsoy'un vokaliyle eşlik ettiği albümde bir de düet bulunuyor. Güçlü sesiyle Türk dinleyicisinin yakından tanıdığı Zeynep Casalini ile Kenan Vural'ın düeti olan İçimde Yağmur albümün kapanışını yapıyor.

İlk albümüyle 2 sene içinde 20'den fazla 'Yılın En İyi Çıkış Yapan Grubu' ve 'Yılın Grubu' ödüllerini alan, İstanbul'dan Adana'ya, İzmir'den Trabzon'a kadar Türkiye'nin dört bir yanında verdiği onlarca konserde 300.000'e yakın müzikseverle buluşan Yüksek Sadakat, ikinci albümü 'Katil & Maktûl' ile şarkılarını paylaşmaya devam edecek...