Yeni albümleri için çalışmaya başlayan Muse üyeleri, albümlerini geleneksel CD formatından farklı bir şekilde dinleyicilerine ulaştırmak istediklerini dile getirmişti. Ancak grup, Radiohead'in yaptığının aynısını yapmayı planlamıyor.
Beşinci stüdyo albümlerinin çalışmalarına başlayan Muse üyeleri, albümlerini nasıl yayınlayacakları konusunda karar vermeye çalışıyorlar.

Radiohead'in yaptığı gibi albümlerini internet üzerinden yayınlayıp dinleyicilerinin fiyat vermesi fikrine pek sıcak bakmayan ve Radiohead'in attığı adımları takip etmeyeceklerini açıklayan Muse üyeleri, albümlerini dinleyicilerine geleneksel CD formatından farklı olarak nasıl ulaştırabileceklerini düşünüyorlar. Baterist Dom Howard, komple bir albüm yerine şarkıları tek tek download yapılacak bir sistem düşündüklerinin ipuçlarını veriyor.

BBC Radio 1'a konuşan Howard; "Radiohead'in yaptığının aynısını yapmayacağız. Şu anda fikirler havada uçuşuyor ve herhangi bir grup albümünü nasıl yayınlayacağı konusunda karar verebilir. İyi, ben de buna varım. Albümü geleneksel olarak CD olarak yayınlama yeni müzik alıcıları ya da dinleyicileri için pek de yaygın bir durum değil. Biz, bu şekilde albüm yayınlama fikrine karşı değiliz. Sadece günümüzde teknoloji ve dünyanın geldiği nokta bu. Şu anda ne istersen onu yap, ne zaman hazır olursa o zaman müziğini yayınla durumu hakim."