İstanbullu müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Rumeli Hisarı Konserleri, bu yıl son kez düzenleniyor.


Restore edilecek olan Hisar'da, artık konser verilmeyecek.Üç yıllık bir aradan sonra yeniden müzikseverleri ağırlamaya hazırlanan Rumeli Hisarı’nda ilk konseri Türk Pop Müziği’nin usta yorumcusu Nilüfer veriyor. Nilüfer’e açılış konserlerinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarından Bülent Külekçi de eşlik edecek. Nilüfer ve 13 kişiden oluşan özel orkestrası, bu konserlerde dinleyiciye unutulmaz, klasikleşmiş yüzlerce Nilüfer şarkısı arasından seçilmiş bir repertuvar sunacak.


SAHNEDE DOĞUM GÜNÜ

Fantezi müziğin ünlü sanatçısı Sibel Can, üç yıl aradan sonra 1 Ağustos'ta Rumeli Hisarı'nda doğum gününü sevenleriyle birlikte kutlayacak. Bu özel gecesi için yoğun bir şekilde hazırlanan sanatçı, yeni kostümler hazırlatıyor. Sevilen şarkılarından oluşan repertuvarıyla seyircisinin karşısına çıkacak olan Sibel Can, bütün hayranlarını da doğum gününe davet ediyor.


SADECE RUMELİ'DE

İstanbul’daki diğer konser tekliflerini kabul etmeyip sadece Rumeli Hisarı’da sahneye çıkmayı kabul eden Demet Akalın, çok özel bir sahne şovu hazırlıyor. "Bu konser, sevenlerim ve dinleyelerim için unutulmayacak bir konser olacak" diyen sanatçı, geniş bir kadro ile çok özel bir gece hazırlamaya devam ediyor.RUMELİ HİSARI KONSER TARİHLERİ


30-31 Temmuz: NİLÜFER
01 Ağustos: SİBEL CAN
02 Ağustos: KİBARLIK BUDALASI/HALDUN DORMEN
05 Ağustos: KAYAHAN/İPEK ACAR
06 Ağustos: ENBE ORKESTRASI
07 Ağustos: YALIN
08 Ağustos: RAFET EL ROMAN/İZEL
09 Ağustos: İDİL BİRET
12 Ağustos: BÜLENT ORTAÇGİL/EZGİNİN GÜNLÜĞÜ
13 Ağustos: YAŞAR
14 Ağustos: EROL EVGİN
15 Ağustos: GÜLBEN ERGEN
16 Ağustos: İLHAN İREM
18 Ağustos: DEMET AKALIN
19 Ağustos: 100 YILIN MEYDAN FASLI
20 Ağustos: NİL KARAİBRAHİMGİL
21 Ağustos: FERHAT GÖÇER
22 Ağustos: MUSTAFA SANDAL