19612405tw5 - Ritmin ustaları Sortie'de


DRUM, yarın gece Türkiye’nin önde gelen sanatçıları Burhan Öçal ve Ziynet Sali’yi ağırlamaya hazırlanıyor.


Düzenlediği etkinliklerle dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin dostluğun, sevginin, anlayışın, dünyanın ortak dili olan müzik ile sağlanabileceğine inanan DRUM, herkesi barışın ritmi için ellerini birleştirmeye davet ediyor.

Drum, gerçekleştirdiği konserler ve etkinliklerle bir yandan farklı kültürler arasında köGoogle Page Rankingü oluşturuyor, bir yandan da elde ettiği tüm kârı Toplum Gönüllüleri’ne (TOG) bağışlayarak vakfın projelerine destek oluyor.

Drum felsefesine inanan sanatçıların buluştuğu konser serisinde 31 Temmuz Perşembe gecesi, Klasik Türk Müziği'ni, caz, roman, batı müziği ve Avrupa klasik müziği ile harmanlayarak bir doğu-batı sentezi yaratan, darbuka, kös ve her tür perküsyon enstrümanının yanı sıra, divan-saz, tambur ve ud gibi telli Türk çalgılarının da ustası olan sanatçı Burhan Öçal ile 600 civarında Yunanca, 2000’i aşkın Türkçe repertuarı ile son senelerde canlı müzikte çalışma rekoruna imza atan, müziğine hakim, enerjik ve coşkulu yapısıyla, sevilen sanatçı Ziynet Sali sahne alacak.

Barışın sağlanmasında müziğin en etkili yol olacağına inanan Drum, bu eğlenceli ve anlamlı geceye müziğin büyüsü altında toplanmak isteyen herkesi davet ediyor.

Yer: Sortie Gece Kulübü Ortaköy
Tarih: 24 Temmuz Perşembe
Bilet Fiyatı: 40 YTL