Yıllardır merakla beklenen yeni Metallica albümü Death Magnecit’in ilk klibi çekildi!

15082008140402 47 559248dea - Death Magnetic'ten ilk klip

Metallica, sonunda Death Magnetic bulmacasının son parçasını da ortaya çıkardı ve yapımcısı Rick Rubin olan albümün tüm dünyada 12 Eylül'de piyasaya çıkarılacağını duyurdu.

Çoğu albümün Avrupa'da pazartesi, Amerika'daysa salı günleri piyasaya çıkmasına rağmen grup, bu albüm konusundaki alışılmadık tavrına devam ederek, çıkış günü olarak cumayı belirledi. Aynı günün, Death Magnetic'in çalınabildiği Guitar Hero III'ün de piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

MTV News'a konuşan grup, albümden çıkacak ilk klibin "The Day That Never Comes" olacağını söyledi. Kaliforniya'da çekilen ve Irak savaşı ortamında geçen olaylarda bir askerin, şüpheli bulduğu birisini vurup vurmaması konusundaki iç çatışmaları ele alınıyor.

Lars Ulrich, MTV News'a "Birbirlerini tanımayan ve tansiyonu yüksek bir pozisyonda kalan insanlar hakkında bir hikaye," diye konuştu. "Alt tarafı, günümüzdekilere benzeyen bir savaş seti ama aslında konusu, affetme, kurtulma ve insanların akıllarından geçenleri anlamak üzerine. Bu kliple, vermek istediğimiz düşünceyi şarkının sözlerindeki kesinlikten tamamen farklı bir şekilde ifade ettik. Bunu gerçekten güzel ve epik bir şekilde başardığımızı düşünüyoruz." James Hetfield'sa, klibin politik bir ifade değil, insanlığın incelenmesi olduğunu söyledi. Klibin yayımlanma tarihi henüz belli değil.