19619839dm7 - Avrupa Müzik Ödülleri için 5 isim açıklandı!Avrupa'nın en büyük müzik ödül töreni olarak kabul edilen MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni için geri sayım başladı.


1994 yılından bu yana düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, bu yıl da izleyici oyları ile sahiplerini bulacak.

Her yıl Avrupa'nın bir başka büyük şehrinde düzenlenen bu dev organizasyonda MTV Türkiye, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye'yi ve Türk müzik piyasasını temsil edecek.

Tüm Dünyada ilgiyle izlenen ve sabırsızlıkla beklenen MTV Avrupa Müzik ödüllerine, MTV Türkiye olarak 5 başarılı sanatçı ile “Bizde burdayız” diyeceğiz. MTV Türkiye Avrupa Müzik ödüllerinin önemini ve sanatçılarımızın adını dünyaya duyuracağı en özel gecelerden birisi olan bu 6 Kasım gecesi için geri sayımı başlattı.

Geçtiğimiz yıllarda Madonna, Britney Spears ve Amy WineHouse gibi dünyaca ünlü sanatçıların, gerek performans gerekse sunumları ile katıldığı MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, 6 kasım'da, efsane grup Beatles'ın doğduğu şehir olan ve bu yıl 2008 Kültür Başkenti seçilen Liverpool'da gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl Ceza'nın kazandığı "En İyi Türk Sanatçı" ödülünün sahibi, bu yıl da Türk halkının oylarıyla belirlenecek. Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek 5 farklı isim belirlendi. Bunlar; Hande Yener, Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, Emre Aydın ve Hadise...

Avrupa Müzik ödülleri için, 5 farklı alternatifle yola çıkılıyor. Hande Yener Türkiye’nin Electonic- Dance müzik kulvarında farklı tarzı ve cesaretli tavrıyla son dönemde en çok dikkati çeken isim oldu. Sagopa Kajmer Hiphop- Rap müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak yer aldı. Hayko Cepkin Nu-Metal’in ilk ve en yenilikçi ismi, Hadise R&B’nin Avrupadaki Türk temsilcisi , Emre Aydın ise Pop-Rock’ın başarılı müzisyeni olarak bu listede yerlerini aldılar.
MTV Avrupa Müzik ödüllerine katılma şartlarından birisi de adayın 2007-2008 arasında herhangi bir yeniliğe imza atmış olmasıydı. Avrupa’da bizi temsil edecek sanatçıya destek vermek için tüm Türkiye’yi oylamaya davet ediliyor.

Oylar sonucu "En İyi Türk Sanatçı" ödülünün sahibi olan grup ya da sanatçı, diğer ülke birincileri ile birlikte "Avrupa'nın En İyi Sanatçısı" ödülünün sahibi olabilmek için yarışacak.

Müzik Ödülleri için özel olarak kurulmuş olan resmi siteden Avrupa’nın en iyisini belirlemek için herkes oy kullanabilecek.
Dünyanın neresinde olursanız olun mtv internet adresinden desteklediğiniz sanatçıya oy verilebilecek.

Geçtiğimiz yıllarda Justin Timberlake, Christina Aguilera ve Snoop Dogg gibi yıldızların sunuculuğunu üstlendiği MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni, 2008 yılında da sevdiğiniz yıldızların göz kamaştırıcı performanslarına sahne olacak.

Dünya'nın bir numaralı müzik televizyonu olan MTV, dünyanın 168 bölgesinde, 23 farklı dilde yayın yapmakta olup; ortalama 400 milyon hanede izlenmektedir. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 1 milyar kişi tarafından takip edilen MTV, 6 Kasım gecesi MTV Avrupa Müzik Ödülleri gecesinde MTV Türkiye’den de canlı olarak yayınlacak olan yarışmada, tüm Türkiye, ülkemizi temsil edecek yarışmacımız için tek yürek olacak…