Metal müziğin babaları Metallica'nın son klibi Amerika'yı karıştırdı...

VATAN DIŞ HABERLER
--------------------------------------------------------------------------------


Metallica'nın son klibi Amerika'yı karıştırdı...
Grubun son albümü Death Magnetic'te bulunan "The day that never comes" şarkısına çekiği 8.25 dakikalık klipte, iki Amerikan askerinin Irak ya da Afganistan'da yaşadıkları anlatılıyor..
Klibin başında iki asker arkadaş bir aracın arkasında gidiyor. Şakalaştıkları sırada yol kenarında bir bomba patlıyor. Askerlerden biri yaralanıyor. Arkadaşı onu kurtarmak için elinden geleni yapıyor ama başaramıyor..Daha sonra tek kalan asker bir süre sonra başka bir görevdeyken, askeri araçlarının önünde arıza yapmış sivil aracın durduğunu görüyor. Panik içinde silahlarını kaldırarak Müslüman olduğu belli olan aileye yaklaşıyorlar.
Tam ateş açmaya hazırlanırlarken araçtan çarşaflı bir kadın iniyor ve askerin gözünün içine bakıyor. Daha sonra askerler müslüman aileye yardım ediyor... Metallica klibin ordu veya savaş ile ilgili olmadığını insan ruhu ile ilgili olduğunu söylese de, Metallica fanları klip hakkında tartışmaya başladı bile.. Bazıları klipte, ABD askerlerinin tipik görüşlerinin yani "tüm Müslümanlar teröristtir" düşüncesini gösterdiği için eleştiriyor.

Bazıları ise Müslümanların tehlikesiz gibi gösterildiğini söylüyor. Ancak bir çom Metallica hayranı da grubu, "askerler ve ordu üzerinden" reklam yapmakla ve ailelerini ajite etmekle suçluyor.