Doğu ile Batı arasında kültür köGoogle Page Rankingüsü oluşturan ve insanlık tarihinin en önemli miraslarından olan “1001 Gece Masallarıö, UNESCO ve Bilkent Üniversitesi’nin işbirliğiyle, düzenlenecek etkinliklerle kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

alaaddinai0 - 1001 Gece Masalları Canlanıyor
w207 - 1001 Gece Masalları Canlanıyor

Bilkent Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, “1001 Gece Masalları Etkinlikleriö kapsamında Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO) da bir konser gerçekleştirecek. 20 Eylül tarihli konserin solisti Devlet Sanatçısı Gülsin Onay olacak. Onay, Grieg’in “Op.16, La minör Piyano Konçertosuönu seslendirecek. BSO da Sanat Direktörü Işın Metin’in yöneteceği konserde, Rimski-Korsakof ‘un 1001 Gece Masalları’nı konu alan büyülü senfonik süiti “Op.35, Şehrazadöı yorumlayacak. Konser, Bilkent Konser Salonu’nda saat 20.30’da başlayacak.
“1001 Gece Masalları Etkinlikleriö kapsamında ayrıca, aynı günün içinde, Yazar Prof. Dr. Ulrich Marzolph’ın açılış konuşmasını yapacağı “Çok Uluslu Anlatım Sanatının Bir Abidesi olarak Binbir Gece Masallarıö başlıklı bir panel düzenlenecek. Atlas Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek’in fotoğraf sergisi de etkinlikler süresince ANKAmall Alışveriş Merkezi’nde görülebilecek.