turkey - Eyüpoğlu:"Eurovision'a HADİSE yada ŞEBNEM gitmeli!"
54. Eurovision Şarkı Yarışması, 2009 yılının mayıs ayında Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak.Eurovision’a sekiz ay kala, bu müzik organizasyonunda Türkiye’yi kimin temsil etmesi gerektiğinin gündeme getirilmesi ve ortaya atılan isimlerin tartışılması güzel bir şey.

Türkiye’deki Eurovision fanlarının kurduğu eurovision-turkey.com’un “2009 Eurovision için temsilcimiz kim olmalı?” anketi başlatması da güzel.
Dün, bu ankete bir göz attım.
O saate kadar siteye girip, bu ankete katılanların sayısı 2.348’di ve buna göre 863 kişinin oyunu alan Hayko Cepkin yüzde 36.75 ile birinci, 850 kişinin oy attığı Hadise yüzde 36.20 ile ikinci sıradaydı. Aradan geçen sürede sonuçlar çoktan değişmiştir ama dün itibarıyla ankette Grup Hepsi üçüncü, Hande Yener dördüncü sıradaydı. İster eurovision-turkey.com’da olsun, ister başka bir ortamda, bu oylamaların kanaat oluş-turmadan başka bir önemi yok.
Çünkü bu konudaki nihai kararı verecek olan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin.
Eurovision fan’larının gösterdiği adayların dışında, TRT’den Eurovision için teklif aldığını önce iddia eden, ardından TRT’den yalanlama gelince topu menajerlerine atan şarkıcılar da olmadı değil. İbrahim Şahin hangi kriterleri dikkate alarak 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek şarkıcıya karar verecek bilmiyorum.

Ben olsam ya Hadise ya da Şebnem Ferah derdim.

Ali Eyüboğlu