Çin Demokrasi’sine internet yasağı


295787hq8 - Çin Demokrasi’sine internet yasağı

Dünyaca ünlü rock müzik grubu Guns’n Roses’ın yapımı 15 yıl süren ve üzerine 13 milyon dolar harcanan albümü “Chinese Democracy”ye erişim Çin makamlarınca engellendi...


İSTANBUL - 15 yıldır yayınlanan ilk Guns’n Roses stüdyo albümü olan “Chinese Democracy” (Çin Demokrasisi), ismi nedeniyle Çin’de müzik marketlerde yerini alamayacak. Bununla birlikte Çinli Guns’n Roses hayranları albümle ilgili bilgilere de internetten erişemiyor...
Haberin devamı

Albümün resmi sitesi www.chinesedemocracy.com adresi Çin arama motoru Baidu.com üzerinde listelenmiyor, bununla birlikte diğer arama motorlarından verilen “Chinese Democracy” sorgusu da engelleniyor.

Grubun lideri Axl Rose’un ilk olarak 1997 yılında piyasaya çıkacağını açıkladığı ve ismi o zamandan beri belli olan “Chinese Democracy”, müzik endüstrisi ve Rock müzik hayranları arasında hiçbir zaman yayınlanamayacak albümleri tanımlamak için kullanılan bir espri malzemesi haline gelmişti.

Çin’li müzikseverler, albümün 14 parçasını yalnızca sosyal ağ sitesi MySpace üzerinde bulunan Guns’n Roses resmi hayran sayfası üzerinden dinlenebiliyor.