Duman Yeni Albümü için Stüdyoda

Duman, 2009 Mart ayında piyasaya çıkacak yeni albümün kayıtları için İrlanda`ya gitti.

Türkiye’nin en özgün ve popüler Rock gruplarından Duman, 4 yıl aradan sonra heyecanla beklenen yeni albümlerinin kayıtlarına başladı.

Albümde yer alacak söz ve müziklerin tamamının grup üyelerine ait olduğu ve ilk kez prodüktörlüğünü de kendilerinin yapacağı albüm için çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.

Aralık 2008 başında İrlanda`ya giden Duman, yeni albüm kayıtlarını, Muse, Snow Patrol, Manic Street Preachers, R.E.M, The Editors, The Departure gibi dünyaca tanınmış Rock gruplarının da kayıtlarını yaptığı Grouse Lodge Stüdyosu`nda gerçekleştiriyor.


Satriani, Coldplay`e Bela Oldu..

Dünyaca ünlü gitar virtüözü Joe Satriani, Coldplay`i `Viva La Vida` şarkılarında kendisinin 2004 tarihli `If I Could Fly` şarkısından birebir alıntı yaptıkları iddiasıyla mahkemeye verdi..

Satriani yaptığı açıklamada; işlerin bu noktaya gelmesini istemediğini ancak Coldplay üyelerinin bu duruma neden olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Satriani; "Herkes Coldplay`deki çocukları elde etmeye çalıştığımı düşünüyor, sanki bunu kötülük için yapıyormuşum gibi. Bu, benim yapabileceğim en uzak şey. Bir sanatçı olarak benim olan şeyi korumak için sadece yapmam gerekeni yapıyorum" dedi.

Coldplay üyelerine dava açmamak için her türlü yolu denediğini ancak Chris Martin ve arkadaşlarının şarkıyla ilgili konuşmak istememelerinden dolayı son seçenek olarak yasalara başvurduğunu söyleyen ünlü gitarist; "Belki de bu küçük gitaristin bir süre sonra onların peşinden düşeceğini düşündüler" diyerek düşüncelerini ifade ediyor. Burada söz konusu olan şeyin sanat olduğunu belirten Satriani, önemli olan konunun bu olduğunun altını çiziyor.

Şarkıyı dinlediği ilk anda daha melodiyi tanıdığını belirten Satriani, bu durumun kendisini çok üzdüğünü sözlerine ekledi.

İnsanların kendisine "Coldplay`in şarkısını duydun mu" diye mailler gönderdiğini söyleyen ünlü gitar virtüözü, her iki şarkıyı da dinleyenlerin aradaki benzerliği hemen fark ettiğini belirtti.

Satriani`nin bu sözlerine karşılık Coldplay cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi..


Static-X Yeni Albüm ve Süpriz isim !!!

Amerikan Endüstriyel nu metal grubu Static-X yeni albümün detayları netlik kazandı.Grubun yeni Albümün ismi ‘’ Cult Of Static’’ olarak açıklandı.Yeni albümde toplam 11 parça yer alıyor.Grubun yeni albümünde bir de sürpriz konuk sanatçı yer alıyor.Albümde yer alacak
Amerikan Endüstriyel nu metal grubu olan Static-X yeni albümü ‘’ Cult Of Static’’ isimli albümünde toplam 11 parça yer alıyor.Grubun yeni albümündeki sürpriz sanatçı ve albümde yer alan parçalar şunlar ;

01. Lunatic
02. Z28
03. Terminal
04. Hypure
05. Tera-Fied
06. Stingwray
07. You Am I
08. Isolaytore
09. Nocturnally
10. Skinned
11. Grind 2 Halt

Grubun yeni Albümünde yer alan ‘’Lunatic’’ isimli parçada Megadeth grubunun vokali Dave Mustaine konuk sanatçı olarak yer aldı.Albümün çıkış tarihi ise 17 mart 2009 ‘da Reprise Records tarafından piyasada olacak.Grubun yeni albümünden önce 14 şubat’ta yeni bir single piyasaya çıkarmayı düşünüyorLed Zeppelin Yeni Bir Sesle Karşımıza Çıkmaya Hazırlanıyor

Jimmy Page’in menajeri geçtiğimiz günlerde Led Zeppelin’in, vokal Robert Plant’in yerine yeni bir vokalle yeni bir albüm yapmayı planladıklarını açıkladı.
Uzun süredir grubun bir araya gelip gelmeyeceği tartışılırken bu benklenmeyen plan hayranlarında büyük şaşkınlık yarattı.
Robert Plant’in yerine; grubun vokaline gelecek isim için Chris Cornell ya da Steven Tyler’la görüşüldüğüne dair söylentiler bulunuyor.