91426522oc1 - Eurovision'a bomba gibi düşerimHayko'nun, Eurovision'da Türkiye'yi temsil ettiğini bir düşünün!

Yeni yılda Akustik konser serisine başlayan Hayko Cepkin aşk acısının kışa ertelenmesi gerektiğini söyledi. Billboard dergisi, yeni yılla birlikte “Senfonik, Akustik, Elektronik” adlı akustik konser serisine başlayan Hayko Cepkin’le kar altında sıcak bir sohbet gerçekleştirdi. Müziği, kış mevsimini ve aşkı anlatan ünlü müzisyen, “Yaz, aşk acısı çekmek için fazla sıcak. Her şey güllük gülistanlık, kuşlar ötüyor. Soğukta yorgana sarılıp 'Allah'ım ne kötü' demek bile daha keyifli. Acıları kışa erteleyin” diyor.

Görkemli sahne şovlarından sonra akustik konser verme fikrinin altında yatan neden, sakinleşme, sadeleşme isteği mi?

Bu kez daha karışık ama daha naif bir şey olsun istedik. Yaşlıların, orkestrasyonun tınısı klasik müziğe, zaman zaman caza kaçıyor. Ama daha gitarsız ve patırtısız bir versiyon olduğu için naiflik barındırıyor içinde.

Turnenin bir ismi olacak mı?

Şu an “Senfonik, Akustik, Elektronik” diye düşünüyoruz.

Kış mevsimi ile aranız nasıl? Sever misiniz?

Evet, hatta yazı hiç sevmem. Ama motor kullanmaya başladıktan sonra bu fikrim değişmeye başladı. Çünkü yaz aylarında motora daha az kıyafetle binebilme şansım var. Kışın o kıyafetleri giymek 45 dakikamı alıyor. Şu an her yere motorla gidiyorum, arabadan nefret ediyorum. Motoru karda da kullanıyorum, tatlı su motorcusu değilim anlayacağınız. Kaskın vizörünün önü kar topluyor, bir o zor oluyor. Lap lap lap, tüm kar yapışıyor. Yerler buz gibiyse çok dikkatli gitmek lazım tabii.