Gruplar ve Müzisyenler Hakkında Az Bilinenler

AXL ROSE(G'N'R Solisti): Axl sorunlu bir Adam.Küçük yaşta tecavüze uğramış. Akli dengesi yitik milyonlarca vukuatı var. Bunların en ünlüleri Yan komşusu inanılmaz yüksek seste müzik yapınca gelmiş adamın kafasında wisky şişesi kırmış 3 ay yatmış. Mexica Konserinde bir hayranı kamera ile konseri çekiyor diye 1 şarkı söyleyip konseri terketmiş , seyirciye gitarı fırlatmış.

DAVE MUSTAINE: Mettalica'nın Eski Megadeth'in Solist Ve lead gitarı Dave, Eski yıllarında Mettalica'da iyi işler yapmış ama Lars Ve James Adamın Uyuşturucu kullanmasına katlanamıyormuş. İyilik Timsali James Bir gün dave'i bir temiz dövmüş ve uyuşturucu yüzünden Metallica'dan atmış. Dave ile Metallica o gün bugün nefret durumunda.

SAMAEL: Samael grubu kurulduğundan beri baterist kullanmaz. Çok gerekirse ancak ekstra eleman alır. Bateri olarak Drum Machine Kullanırlar.


RAMMSTEIN: Rammstein Grubunda 1 Stunt maker(Filmlerde Özel Efekt Yapan Vatandaş), 3 Profesyönel Manken Bulunur.Solist Till Lindemann ise Manş Denizini en hızlı geçen profesyonel Alman Yüzücüdür.

PİNK FLOYD: pink floyd hakkında da çok bilgi var. Ama en önemlisi Pink Floyd'un İlk Ses Mühendisi Kullanan grup olmasıdır. Alan Parson Pink Floyd'un mühendisidir. Ve Darkside of the moon için 420 çeşit cisim kullanılmıştır. ( 16 çeşit saat, 4 tip kasa v.b. )

U2 Grubun kurucusu ve Solitsi Bono Savaş karşıtı bir insandır. 2.dünya savaşı soğuk savaş kısımlarında Amerika bir casus uçak geliştirir. Bu uşak ilk etapta 10 tane yapılır ve sadece incirlikten Havalanır. Sonradan 1 tane daha yapılır ve Cuba üzerinde kullanılır. Uçakların 4'ü düşürülür. Ama uçaklar harika fotoğraflar vermekte radara yakalanmamaktadır. Savaşın bitmesinde çok büyük etkisi vardır. Uçağın adı U2'dir. Bono bundan etkilenerek ismini koymuştur. Aynı zamanda U2 - You Too (Sen de) demek.

MANOWAR: İsim Hem "MONO WAR"hem de "MAN OVER" ın ortaklığından doğar. Mono war-tek taraflı savaş , man - over sa deyim olarak insanlığın sonu anlamına gelmektedir. İkisi de Savaş teması Ve Birgün tek kalınacak figürleri üzerinedir. MANOWAR figürlerindeki kaslı yüzü kapalı kahraman HECTOR, tek kişilik bu savaşı simgeler.
Efsane Olarak Hector: Hector Efsanelere göre mezopotamya'da yaşamış bir kahramandır. Özellik olarak büyük iskendere benzemektedir. Adaletlidir ama adaletli olduğu kadar zalimdir. Bazı kaynaklara göre bir hun türküdür.


JAMES HETFIELD: James *de sorunlu bir çocukluk geçirmiş annesi-babası küçükken ayrılmış ve üvey babasının tacizlerine marus kalmıştır. Çok serseri,militan bir gençlikten sonra Aklı başına gelir. O yıllarda "METAL MİLİTA" gibi şarkılar onu anlatır(bkz. KILL EM ALL) genç yaşlarda başladığı uyuşturucudan ancak Annesinin ölümüyle sıyrılır ve NOTHING ELSE MATTER'ın yazımına tam da bu sırada başlar.
Tam anlamıyla kay-kay meraklısıdır. 12 kez kay-kay'dan ayağını kırmış hatta birçok konseri de bu yüzden iptal etmek zorunda kalmıştır. ...


Guns'n Roses NOVEMBER RAIN ŞARKISI Axl'ın Sorunlu yapısı aslında sadece çocukluğundan kaynaklanmaz. Bir KASIM'da tanıştığı kızla geçirdiği 1 seneden çok etkilenmiş hayatının en güzel yıllarını yaşamıştır. Ancak 12 ay sonra tam kasım'da Kız arkadaşını Bir KASIM'da kaybeder ve yıkılır. NOVEMBER RAIN şarkısı bu şekilde doğmuş. Hatta Hırçınlığının sebeplerinden biri olarak bu gösteriliyor.

PINK FLOYD THE WALL Roger Walter çok sorunlu bir çocuk geçirmiştir. Ve bu çocukluğunu kitap olarak yazar. Sonrasında bu kitabı hiç bozmadan şarkı yapma kararı alırlar. Astım hastası olan Walter'ın Tüm hayatı bu albümde denir. Babasından Ve Öğretmenlerden nefret etmektedir.
Another In the Wall Part 1 *i babasına , Part 2 *i Öğretmenlere İthaf etmiştir. Albüm çocukluğundan başlar Babası,okulu,kız arkadaşı,çok etkilendiği savaş ve sornasında geçirdiği Astım Krizi (Comfortbly Numb) Ve dışardakilerin hiçbirşey yapamaması IS THERE ANYBODY OUT THERE? ile içerik bulur.


PET SHOP BOYS Grubun solistinin hiç gülmediğini fark etmişsinizdir. Vatandaşın çok sevdiği kız arkadaşı ölünce Ameliyyat ile gülme sinirlerini aldırır. O bugün asla gülemez hatta yüzünü sıkamaz bile. (buna ınanmak cok zor)

Beatles/LET IT BE - let it be'nin sözleri şöyle başlar:
When i find my self on times of trouble
Mother Mary Comes To me
Ne zaman başımı belada bulsam Anne Mary Benim yanımda olur. Şarkının yazıldığı seneden günümüze 30 sene boyunca bo Mary'nin Anne Mary(Meryem Ana) olduğu sanılmış. Oysa Sözü geçen mary PAUL MC CARNEY'in annesinin ismiymiş. Bu gerçeği paul ancak 2001 senesinde açıkladı.


Scorpions-WIND OF CHANGE Şarkı Leningrad ve Stalingrad Konserleri sırasında Rusya'nın kabul değiştirmesine dehşetle şahit olan Klaus Meine Bu durumdan etkilenerek yazmış.. Değişim Rüzgarları Da Bir Rusya Antolojisiymiş.

METALLICA Metallica'nın asıl babası Ne James ne de Lars. Babaları olarak trafik kazasında ölen basçı CLIFF BURTON'ı gösteriyorlarmış. Hatta o öldükten sonra uzun bir süre grubu dağıtma kararı almışlar. James *in kendine Gelmesi Uzun bir süre almış.Bu dönemde Okuduğu Ernest Hemingway'in Kitabı Çanlar kimin için çalıyor kitabından da etkilenip FOR WHOM THE BELL TOLS'u yazmış.
(Clıff bır konser sırası donuste trafık kazasında olmustu.)