Underground’a 10′u aşkın albüm hediye eden Sansar Salvo, geçtiğimiz günlerde ilk bandrollü albümü olan 10 şarkılık “Adrenalin” ile raflardaki yerini aldı. Henüz 19 yaşında ilk bandrollü albümüne kavuşan Sansar ile hem Adrenalin üzerine hem de son dönemlerdeki dava olayları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Merak edilenleri sorup albümün detayına indiğimiz röportajı hiphoplife üyelerine sunuyoruz, keyifli okumalar dileriz.

Öncelikle yeni albümün hayırlı olsun. Adrenalin adını taşıyan ilk bandrollü albümün gecikmeli de olsa kısa süre önce raflardaki yerini aldı. Neydi bu gecikmenin sebebi?

Teşekkür ederim. Albüm çıkarken de açıkladığımız gibi dağıtımcıyı beklemekten kaynaklanan bir gecikmeydi.Daha fazla geciktirmek istemedik ve hiphop shoplardan satışa sunduk.Kendi bıraktığımız bir kaç müzik markette de var İstanbul’da.Fakat şöyle bir durum söz konusu.Albüm yasal bir albüm olduğundan ilerleyen zamanlarda bir dağıtımcıyla anlaşmamız durumunda veya 2. albüm çıkarken nasıl olsa anlaşılacak.O durumda yine dağıtımı yaptırabiliyoruz.Gerçi bu saatten sonra gerekli olduğunu düşünmüyorum ulaşmak isteyen bir çok insan ulaştı zaten

Albümün perde ardındaki isimlerden ve oluşum sürecinden bahsedebilir misin?

Albümü 2007 yazında Olympos’ta hazırlamaya başladım kışın da SNKRN’da bir kaç kayıt aldım ve albümü tamamladım. Konuk olarak ise 9 Canlı, Deniz ve Zahriyan eşlik etti.

Albüm satışları hakkında bilgi verir misin, istediğin gibi mi?

Müzik marketlerde satılmayan bir albüme göre iyi sanırım ilk 1000 kopya yani yarısı bitti. Bandrollü albüm çıkartan arkadaşlarım bunun bu piyasada iyi olduğunu söylediler. Hala da satılmaya devam ediyor sanırım elimdeki CD’lerin hepsini bitirebileceğim hatta yeniden belki bir bu kadar daha bastıracağım.

Albümde Intro ile birlikte 10 parçanın olması dinleyiciler tarafından az bulundu. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Bunun bir kaç sebebi var aslında. Öncelikle home stüdyomda hazırlamadım bu albümü daha kaliteli sistemi olan yerlerde kaydetmeye özen gösterdim. Bu sırada evimde kaydettiğim şarkıları da sitemden yayınladım zaten. Diyebilirler ki biraz daha uzun sürseydi daha çok şarkı olsaydı. Ben açıkçası zaten başlarken 12 track gibi düşünmüştüm. Ama 10. şarkı bittiği an kapağı falan hazırlatıp şirkete teslim ettim 2007 Aralıkta. Sebebine gelince; bunu ilk defa anlatıyorum, bir rahatsızlık yaşadım. Bir süredir ilaç kullanıyordum zaten.15 gün kadar hastanede kalıp beynime şok uygulanması gerekti. Ben 7. gün firar tabi Her neyse hastaneye yatmadan albümü teslim edip o sorumluluktan kurtulmak istedim. 7. günden sonrada sürekli hastaneye gidip geliyordum yani pek yaramadı. Sonra yavaş yavaş kendiliğinden düzeldim albüm kültür bakanlığına gitmişti bile. Ben de underground bir şeyler yaptım Bıkana Kadar’ı falan. Zaten kardeşim bir ton şarkı yaptım ne istiyorsunuz bırakın albümüm 10 şarkı olsun