Halford , Judas Priest'in Çıkacak Olan Nostradamus Albümü Hakkında Konuştu !

25555435tx6 - Halford , Judas Priest


Rob Halford’un Ağzından ‘Nostradamus’ Albümü Hakkında Heyecan Verici Sözler!
Cuma günkü Eddie Trunk's "Friday Night Rocks" radyo şovunun telefondaki konuğu Rob Halford’du.
Halford bütün dünyanın merakla beklediği konsept albümleri ‘Nostradamus’ hakkında konuştu! İşte Rob Halford’un açıklamaları:

Albüm Hakkındaki Açıklamalar:

"İngiltere’de devam eden albüm çalışmalarımızdan kısa bir süreliğine kaçtım. İngiltere’de olan herkes eşekler gibi çalışıyor. Sanırım Glenn ve K.K. gecenin bu vaktinde çalışmaya çok yüklenmemişlerdir. Hatta büyük ihtimal bir yerlerde partidedirler. Ama, evet! Ben tekrar San Diego’dayım. Burada 2007’de gelecek olan ‘Nostradamus’ için dehşet verici lirikler üzerinde çalışıyorum.""Bütün şarkılar yüzde 99.9 halledildi… Ama hala üzerinde çalışmakta olduğumuz fikirler var. Yazma çalışmaları devam ederken operanın büyük kısmı tamamlandı ve ne kadar heyecanlı olduğumuzu anlatamam. Priest için inanılmaz ‘Angel of Retribution’ kayıtından sonra kesinlikle muhteşem bir şey olacak. Şu anda gerçekten yapmış olduğumuz müzik nefesimizi kesiyor. Muhteşem Priest’te – Bu gruptan şimdiye kadar hiç dinlemediğiniz şeylerle karşılaşacaksınız. Şu anda albümü bir an önce bitirebilmek ve daha sonra bahsedeceğimiz özel şovlarımıza başlayabilmek için çalışmaktan neredeyse başımızı kaldırmıyoruz. Biliyorsunuz, bütün albümü baştan sona çalacağız. Bu başlı başına Priest için fanlarına yaşatılacak benzersiz bir an olacak ve sahne şovuna inanamayacaksınız. Ana karakterin rolünü ben üzerime alacağım ve size Nostradamus’un hikayesini anlatmaya başlayacağız. O kehanetlerinden başka, inanılmaz bir hayata da sahip. Biz, onun yaşamını liriklerimizle ve olağanüstü Priest müziğiyle kaplayacağız. Albümün son hali için şu anda çok heyecanlıyız, ve dediğim gibi bu müzik herkesi ayağa kaldıracak. Hakkında konuşurken bile aklım sürekli müzikle meşgul, albüm için kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz. Priest; Angel of Retribution’dan sonra daha büyük ve iyi, daha güçlü ve şimdiye kadar duyduklarınızdan daha metal bir albümle geliyor."


Nostradamus hakkına bir albüm yapma fikrine dair:

"Bir şarkı sözü yazarı olarak Nostradamus’un benim için çok büyük bir şans olduğunu düşündüm, çünkü şu karakterler hakkında yazdım - the Painkiller ve the Sinner ve the Sentinel – ve şu anda bu adam hakkında, 16.yy.dan gelen gerçek bir şahıs hakkında ve yaptığı harika şeyler hakkında yazma şansına sahibim. – Kehanetleri – Bazı insanlar Nostradamus’un kehanetleri hakkında çok şüpheci, kimileri ise tartışmasız kabul ediyor. Nostradamus’un öğretileri hakkında eğitim veren okullar var. İnsanlar bazı kehanetlerinin gerçekleştiğini söylüyor. Kısaca, ben bu adamdan etkilendim. O bir çok sıkıntıyı yaşadı. Kara Veba sırasında eşini ve çocuklarını kaybetti, bir çok kişiyi kurtarabiliyordu, ama ailesini kurtaramadı. Ve en sevdiklerini kaybetti. Roma Katolik Klisesi’nden kovuldu. - Aforoz edildi. – Bir çok zorlukla karşılaştı, ama çok güçlüydü, kendini topladı. Bir kahin olmanın ötesinde, tıp dünyasını değiştiren bir çok ilacın arkasındaki kişiydi, ve çok daha fazlası… Ve, evet, Bu adamın yaşamını işlemek, onu sözlere dökerek Priest müziğiyle kaplamak büyüleyici bir şey."


Albümden sonraki tur planlarına hakkında:

İki şey yapacağız. Nostradamus albümü için özel hazırlanmış sahnelerde özel şovlar ve tabi ki diğer Priest klasiklerini içeren dünya genelinde turlar. Önümüzdeki yıl Priest’ı iki farklı boyutta izleyeceksiniz."