Heavy Metal Efsaneleri ve İlginç Olaylar

En başta herkesin de bildiği Ozzy'nin konserinde bir kova balgam içmesini söyleyebilirim... Peşinden yine Ozzy'di sanırım tam hatırlamıyorum bi ineğin poposuna dinamit sokup patlatması, yine ozzy demişken babamızın sicili çok kirli bi otelin havuzuna zıçması, yine gerçek olan 70lerde basın toplantısı sırasında herkesin gözü önünde bi yarasayı ısırması, ve klasik olarak bilinen konserlere civciv dolu bir yoldan çivili ayakkabılarla geçerek çıkmasıdır.. (bu adam tam bır psıkopat)


Ve Rob babamız... Bir konser sırasında sesi artık öyle bi inceliyor ki, öyle bir oktava geliyor ki ben bu aşamaya cam aşaması derim, cam gibi olmak derim, sesi artık öyle bi inceliyo ki grup elemanları bile artık çalmayı bırakıp bunu izliyolar... Ve yine Rob'un dayak attığı yarma, 1.90 lık, 2.00 mt.lik badigardlar duymuştum, ne derece doğru bilmiyorum bunu... (hangı cılgın Rob'un karsısından duracakmıs sasarım)

Bu arada aklıma gelmişken bi anekdot Steve Harris gençliğinde profesyonel bir futbolcuymuş... Murrey ise çok iyi bi okçu... Bruce gelince ne yokki onda... Uçak pilotluğundan romanlara, tiyatro eserlerinden radyo şovlarına bir ton iş... Ama en ilginci Bruce'un çok iyi bir ekskrim ustası olması...(ıyı kı eskrım ı bırakmısın Bruce)

Simmons(Kiss) rekorlar kitabınada girmiş, fotoğraflarıyla ispatlı tam 4600 hatunla beraber olmuş... (vooooo....v)

Lawless(wasp) kıyafetindeki testereler bi konserde vücudunu öyle bi kesmiş ki abimiz kese kese konsere devam etmiş... (manyaklıkta sınır yok)

J.Olivia(savatage) konserlerde ölen kardeşi Chris için yazdığı şarkıda bi şişe joe daniels bitiriyomuş... (yorumsuz)

Manowarın basçısı otelde bi hatunu becerememiş, kadın buna uyuz olunca tüm medyaya açıklama yapıyor, bakmayın bunun böyle yarma gözüktüğüne, aslında bamya kadar diye... (allahtan bu olay turkıye'de yok ınsan ıcıne cıkamaz )

Morrison sahnede millete oral seks yaptırıyomuş... (p*** yıldınızı sanmıs kendını)

Dio nun logosunu arkaya doğru değil aşşa doğru ters çevirip bakın, "devil" yazar... (sasırtıcı)

Def Leppard'ın davulcusunun tek kolu yok... (vooo..v buna cok sasırdım)

Malmsteen günde 16 saat gitar çalarak bu günlere gelmiş... (azim)

Bon Scott kusmuğunda boğularak ölüyor...(ac/dc) (jimi de boyle olmustu sanırsam)

Veeeee Lombardo... Önce bir kağıdı alıp duvarda bagetlerle sabit tutuyor ve diyor ki ''bunu her baterist yapar''
Sonra aynı kağıdı alıyor ve tek bagetle duvarda sabit tutuyor... Ve diyor ki ''bunu iyi bateristler yapar''
Sonra bozuk para alıyor ve duvarda çift bagetle saydırıyor, ve diyor ki ''bunu en iyiler yapar''
En sonunda bozuk parayı duvarda tek bagetle saydırıyor ve diyor ki ''bunu da ben yaparım'' (supper)

Ve yüzde yüz gerçek olan bir şey daha Kirk hammet resmi Iron Maiden fanıdır... Ve zamanında metalikanın konserlere Maiden tişörtleriyle çıktığını cümle alem bilir...(onu da orlarda gormek ısterdım)

Ve Maiden... Maiden Saund Hause Tapes kayıtlarından kimsenin bilmediği bir anlam için sadece 6000 tane bastırmıştır... Bu 30 dakikada bitmiştir ve grup onca borç batağında olmasına rağmen batma uğruna bile bundan çoğaltıp satmamıştır... C.Burr adına Maiden bir vakıf kurmuştur, hastalığın adını unuttum ama vakıf o hastalık için savaşıyor... Fear of the dark albümü ilk gün 1 milyon sattı... Seventh son albümü 6 ayda 30 milyon sattı... (ıste Maıden )

Judas Priest'in bir albüm dışında bütün albümleri platin ödüllüdür... O diğer albümde zaten altın plak kazanmıştır... (Priest yapıcak da odul almıcak )

Harris bir gün Kerrang yavşaklarını basmış ve derginin içinde editörünü kovalamış...

Adrian ilk gitarını Murreyden alıyor..kadere bak... (kaderr )

Yine en vukuatlı babamız Ozzy'den hatırladığım bi olay daha; Konserde buna lağım faresi atıyorlar, eleman tutup bununda kafasını ısırarak koparıyor, basın toplantısında ise ben onu oyuncak fare sanmıştım diyor... (ben guvercın dıye bılıyordum )

Ünlü aktör Arnold'un bayağı bir klipte oynadığını herkes bilir sanırım, Ac/Dc ve Guns'n Roses...

Bir konserde Manowar'ın ses duvarını aştığı ve 1-2 saniye boyunca kimsenin hiç bir şey duymadığı söylenir... ( orda olmak ısterdım)

Şu an ki japon Başbakanı sağlam bir Heavyci...Saçlarıda uzun zaten amcamın(bıze de boyle bı basbakan lazım)