İspanya'nın bu yıl ki temsilcisi Soraya, Madrid'de verdiği basın toplantısı'nda performansı ile Moskova'yı eriteceğini ve tek korktuğu rakibi'nin Türk temsilcisi Hadise olduğunu açıkladı.

soraya eurovision - Soraya: "Yalnızca Hadise beni korkutuyor"

Soraya gösterdiği özgüven ile 40 yılın ilk birincisi olmak istediğini belirtiyor. Amacı'nın başarılı bir sonuç almak olduğunu belirten Soraya Moskova'da süprizlerle dolu bir şov hazırlayacağını söyledi.

Şarkıcı, 2.lik istemediğini yalnız ve yalnız 1.lik için oynayacağını açıklarken, 2.liğin kesinlikle yeterli olmadığını belirtti ve ekledi:

"Şarkımız La noche es para mí oldukça hareketli bir dans şarkısı, ingilizce ve ispanyolca dillerini içermesinin ise yarışmada etkili olacağı inancındayım. Şarkımızın altyapısında değişiklikler yapacağız, 2 bayan ve 3 bay dansçı ile sahne alacağız ve bunu Moskova'da sergileyeceğiz. Moskova'da sahne almak için sabırsızlanıyorum. Zannedersem bu yıl kazanacağız."

Soraya ayrıca Moskova'daki rakipleri hakkında da açıklamalarda bulundu: "Norveç'i beğeniyorum, bunu yanında İsveç'in seçilecek şarkısını merak ediyorum. Almanya'nın şarkısı iyi bir çalışma olmuş, ancak yalnızca bir kişi beni biraz korkutuyor o da Türk temsilcisi Hadise."

İspanya, 4 büyük ülke arasında yer aldığı için doğrudan finale katılma ve 12 mayıs'daki 1.yarıfinal'de oy kullanma hakkına sahip.