163482 - Ceza'dan Ücretsiz Yardım Konseri (istanbul)

Rapçi Ceza Türkiye Kas Hastalıkları Derneği yararına ücretsiz konser verecek.

1978 yılında kurulmuş olan Türkiye Kas Hastalıkları Derneği yaklaşık 60 çeşit kadar hastalık grubu ile ilgilenmektedir. Bu hastalıklar tedavisi olmayan çoğunluğu kalıtımsal kronik hastalıklardır. Bu nedenle engelliler grubuna girmektedirler. Bu hastalar bireysel,(beden imajında değişiklik, kas hareketlerinde yavaşlama, korku, panik, beğenilmeme ve bunlara bağlı iletişim kuramama düşüncesi, ailesel(hastalığın tedavisi olmadığından okula göndermenin anlamsız olduğu düşüncesi, mimari sorunlar (okulların hiçbirinde giriş çıkışlarla, kapı genişliklerinin uygun olmaması, engellilerin toplu taşıma araçlarını kullanamaması) ve toplumsal(bir engelli ile karşılaştıklarında acıyan gözlere bakmaları) gibi birçok sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar.
Kas hastalarının bulunduğu ortamda toplumdan ve aileden soyutlanmadan bakılıp rehabilite edilmesi ailelerin eğitilmesi ve desteklenmesi, sosyal hayata uyum sağlamaları için maddi kaynaklara ihtiyaç duymaktayız.

Bu bağlamda;
Tarih: 29 Nisan 2009 tarihinde
Yer: Maçka Küçükçiftlik Parkında | İstanbul
Saat: 21.00'de

CEZA derneğimiz için yardım konseri vermektedir. Sizlerde bu konsere gelip desteğinizi esirgemezseniz çok mutlu olacağız.