Türkiyenin önde gelen Türkçe Rap üstadlarından Ceza (Bilgin Özçalkan), Dünyaya kendini kanıtlamış,birçok olaylarla gündeme gelmiş ve şuanda hala rapin başarılı isimlerinden Eminem ile bir düet çalışması yapacak.Teklif D12 (Eminem’in rap grubu)’den gelmiş Ceza’da seve seve kabul etmiş.Türkçe Rap adına so zaanların en büyük atağını gerçekleştiren Ceza bu konu ile ilgili olarak bir röportaj yapmış,İşte haberden notlar…

Ceza’ya Eminem desteği!

Yeni albüm hazırlıkları içinde olan Ceza, kendisine teklif götüren D12′yle gerçekleştirdiği sürpriz bir proje için çalışmalarına es verdi.

Çok uzak diyarlardan, yurt dışından, benim de bilmediğim, neresi olduğu sır gibi saklanan bir yerlerden geldi bu röportaj. Bilgisayarın öbür ucunda sorularımı cevaplayan Ceza, yeni albüm çalışmaları için uzun süredir kendisini dışarıya kapatmış harıl harıl çalışmaktaydı.

Sessizliğini kısa süreliğine sadece bizim için bozdu. Neden mi? Buyurun bakalım…

Hemen çok heyecan verici bir haber olan, Eminem’i Eminem yapan ilk grubu D12′den Bizarre ile gerçekleştirdiğin stüdyo kaydı ile başlamak istiyorum… Nasıl gerçekleşti bu işbirliği?
Evet, Bizarre ve Will Rush ile bir parça yaptık onların kendi albümleri için. İnternet yoluyla beni takip ediyorlarmış zaten. Teklif onlardan geldi ben de seve seve kabul ettim. Böylece güzel bir çalışma çıkmış oldu ortaya.

Teklifin o taraftan gelmesi zaten harika! Kaç parça üzerinde çalıştınız peki? Kayıtlar ne kadar sürdü?
Bir parça üzerinde çalıştık. Yaklaşık iki haftamızı aldı diyebilirim.

Bu tarz bir projeyi gerçekleştirmek senin de hayalin miydi?
Tabii ki bu tarz çalışmalarda bulunmak beni her zaman mutlu ediyor. Türkçe rap’in gelmiş olduğu bu nokta beni çok daha heyecanlandırıyor. Böyle bir çalışmada öncü olmak da ayrı bir mutluluk benim için. Eskiden Türkiye’de rap müzik çok ufak kitlelere ulaşırken şimdi bir Türk rap’çinin dünyanın bir çok noktasında takip edilir olması ve takdir topluyor olması büyük gurur.

Ortaya çıkan işi sen nasıl değerlendireceksin?
Dediğim gibi bu parça orada çıkacak olan albümde kullanılacak. Hatta parçaya bir de klip çekmeyi düşünüyorlar. Bu çalışmayı Türkiye’de yeni açılacak olan sitemden, www.ceza.com.tr asdresinden takip edebilir herkes.

Bizarre ve Will Rush ile birlikte konser verme planlarınız var mı?
İleride neden olmasın?

Bu tarz başka ortak çalışmalar yapacağın isimler var mı sırada?
Birkaç iyi isimle daha çalışmalarımız olacak. Henüz görüşmeler sürüyor… Yeni albümümde güzel sürprizlerim olacak.

Ne zaman gelecek yeni albüm?
Bir aksilik olmazsa, Ocak gibi.

Bu arada DRUM ile çalışmaya başladın artık. Bildiğim kadarıyla bu daha çok bir sosyal sorumluluk projesi. Biraz bahsedebilir misin içeriğinden?
Evet, DRUM’la çalışıyorum artık. DRUM senin de söylediğin gibi bir sosyal sorumluluk projesi. Gelirini TOG’a (Toplum Gönüllüleri’ne) bağışlıyor. Böyle bir projenin içinde yer almak beni mutlu ediyor. Daha faydalı işler yaptığımı düşünüyorum…

Son sözün?
Yeni albümde görüşmek üzere…

valla çok şaştım