Kaan Tangöze

kaantangf6ze - Kaan Tangöze

Kaan Tangöze, müzisyen, grunge/alternatif rock müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristi. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze'dir.

5 Eylül 1973'te İstanbul'da doğdu. Aslen Malatyalı olan sanatçı Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü'nü bitirdi. ABD'de University Of Seattle'da ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı. Eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile beraber müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle'da yazdığı 'La,la,la,la' isimli bir parçası ABD'de yayınlanan iki toplama albümde yer aldı. Duman kurulmadan önce Ari Barokas ile birlikte Mad Madame isimli grunge/cover yapan bir grupları vardı. Grupta elektro gitar çalar, vokalistlik yapar. Fender stratocaster elektro gitar kullanır.

Yeşim Salkım'ın Beyhude isimli parçasında vokal yaptı. Kayak, tenis ve futbolla ilgilenir. kendisi Fenerbahçe'lidir. Led Zeppelin, Orhan Gedinlediğini belirtmiştir.Kendisine amerikan Guns And Roses grubunu örnek almıştır. (Bi yurt içi konserinde belirtmiştir.) Ayrıca BlueJean adlı derginin Ağustos 2008 sayısında "Avrupa'nın En Ateşli 25 Erkeği" sıralamasında 1. sırada yer almaktadır... Marlbora marka sigara kullanır ve portakallı votkayı sever. Ocak 2006'da, Duman grubundan Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana'yla beraber, Karanlıkta ve Tam Olsun'adlı iki parçanın yer aldığı Kanlıkta isimli bir solo çalışma yaptı. Vokalistliğini yaptığı Duman grubunun şimdiye kadar 3 stüdyo albümü ve 2 konser albümü vardır. Ayrıca 2004 yılında Avrupa'da yapılan solo yarışmasında 2.lik başarısı göstermiştir. 2007 Türkiye güzeli Selen Soyder tarafından Türkiye'nin en karizmatik erkeği diye değerlendirilen ve bir çok kadın dergisi Türkiye'nin en seksi erkeği seçilmiştir.2006 yılından beri manken Seçkin Piriler ile birliktedir.