Habertürk’te ekrana gelen Oylum Talu’nun sunduğu “Burası Haftasonu” programına konuk olan şarkıcı Murat Boz, iki yıl önce kendisine Eurovision’da Türkiye’yi temsil etme teklifi geldiğini ancak kabul etmediğini belirtti


murat20boz201 - Murat Boz: Hadise'nin rakibi yok

Kabul etmeme nedenini Eurovision’da müziğin değil siyasetin etkili olduğunu anlatan Murat Boz, örnek olarak da Kenan Doğulu’nun katıldığı sene birinci olması gerekirken, dördüncü olmasını gösterdi. Bunun kendisinde hayal kırıklığı yarattığına değinen Boz, “O gün karar verdim, dedim ki, ‘Evet, bu platform gerçekten siyasi bir platform. Müzik değerlendirilmiyor, tamamen siyaset yapılıyor bu yarışmada’ diye katılmama gibi bir karar aldım. Teklifleri de reddettim” dedi. Bu kararından bir yıl sonra fikrini değiştirdiğini anlatan Murat Boz, “Bir şey iyiyse eğer birilerinin onu değerlendirmesi ve birinci veya onuncu yapması çok fazla da bir şeyi değiştirmiyor.

Müzik güzelse güzeldir, o yüzden ne olduğu önemli değildir” diye konuştu. Eurovision’da kendi müziğini tanıtmanın yanı sıra Türkiye’yi de temsil edecek olmanın önemine işaret eden Murat Boz, bundan sonra gelecek tekliflere açık olacağını vurguladı. Bu yıl ülkemizi temsil edecek olan Hadise’nin “Düm Tek Tek” isimli parçasını çok beğendiğini ifade eden Murat Boz, “Bence Hadise’nin rakibi yok. Normal şartlarda birinci olması gerekir. Benim izlediğim finalistlerin arasında Hadise’nin birinci olması gerekir” dedi. Kabul etmeme nedenini Eurovision’da müziğin değil siyasetin etkiliolduğunu anlatan Murat Boz, örnek olarak da Kenan Doğulu’nun katıldığısene birinci olması gerekirken, dördüncü olmasını gösterdi. Bununkendisinde hayal kırıklığı yarattığına değinen Boz, “O gün kararverdim, dedim ki, ‘Evet, bu platform gerçekten siyasi bir platform.Müzik değerlendirilmiyor, tamamen siyaset yapılıyor bu yarışmada’ diyekatılmama gibi bir karar aldım. Teklifleri de reddettim” dedi.

Bu kararından bir yıl sonra fikrini değiştirdiğini anlatan MuratBoz, “Bir şey iyiyse eğer birilerinin onu değerlendirmesi ve birinciveya onuncu yapması çok fazla da bir şeyi değiştirmiyor. Müzik güzelsegüzeldir, o yüzden ne olduğu önemli değildir” diye konuştu.Eurovision’da kendi müziğini tanıtmanın yanı sıra Türkiye’yi detemsil edecek olmanın önemine işaret eden Murat Boz, bundan sonragelecek tekliflere açık olacağını vurguladı.Bu yıl ülkemizi temsil edecek olan Hadise’nin “Düm Tek Tek” isimliparçasını çok beğendiğini ifade eden Murat Boz, “Bence Hadise’ninrakibi yok. Normal şartlarda birinci olması gerekir. Benim izlediğimfinalistlerin arasında Hadise’nin birinci olması gerekir” dedi.