21oosp2 - Cazseverlerle buluşacakPop ile cazı birleştirerek dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan genç cazcı Fredrika Stahl, 2009 dünya turnesi kapsamında İstanbul'a geliyor.

4 Nisan akşamı Tim Maslak Show Center'da konser verecek olan Fredrika Stahl Türkiye'de ilk kez ve tek konserle Türk cazseverlerle buluşacak. 'Tributaries' albümüyle, saygın caz dergisi 'Swing Journal' tarafından verilen 'Gold Disc' ödülünü alan ve tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Fredrika Stahl, Diane Reeves, Richard Bone, Ron Carter gibi usta isimlerle Olympia gibi büyük salonlarda ve Berlin Caz Festivali, Tokyo Caz Festivali gibi önemli müzik organizasyonlarında sahne aldı.

İlk albümünü 17'sinde çıkardı
25 yaşındaki Fredrika, 4 yaşındayken ailesinin Paris'e yerleşmesiyle Fransızca öğrendi, klasik dans ve piyano dersleri aldı. 17 yaşında ilk albümü 'A Fraction of Life'ı çıkardı. Besteci ve şarkıcı olmasının yanı sıra piyano ve gitar da çalan Fredrika, albümün büyük başarısını takiben prestijli caz festivali 'Juan-les-Pins'de sahne alarak 6 bin kişiye konser verdi. Fredrika Stahl'ın, İtalyan davulcu, Japon piyanist, Norveçli gitarcı ve Brezilyalı bas-gitarcıyla çıkardığı ikinci albümü 'Tributaries' dinleyicileri cazdan başlayıp, blues, reggae ve bossa soslu bir müzikal serüven oldu.