Büyümeyi ve büyürken yitirdiklerimizi, hayatın koşuşturmacası içinde elimizi bir anda bırakan ve kaybolup giden içimizdeki o çocuğun varlığını sorguladığı “Büyüdük Aniden” single’ı için, “Çocukken dünyayı önce uzandığımız yerden gökyüzüne bakarak izliyor, sonra adım adım ilerliyoruz. Ve bir gün bakıyoruz ki adımlarımızı saymaktan, başımızı kaldırıp gökyüzüne bakmayı unutmaya başlamışız." diyor Ogün Sanlısoy. Herkesin bildiği ama bir biçimde görmezden geldiği bu gerçeği anlattığı bu şarkının, Giyotin Film ve Ramin Matin tarafından çekilen video klibi artık yayında.
Video, bizlere, modern dünyanın sahte sınırları üzerinde, gözümüz kapalı koştuğumuz bu yolun aslında nereye çıktığını, belki de biraz gözümüzü açık tutmamız gerektiğini hatırlatıyor. İdeallerimizin peşinden koşarken; insanları, ilişkileri ve yani hayatın kendisini anlamaya çalışırken, bu meşguliyetin bize unutturduklarını ve elimizden kaçırdıklarımızı, yitirdiğimz saflığı, bir çocuk parkında, Ogün Sanlısoy’un sesi ile konuşarak geri çağırıyoruz.

Ünlü oyuncu Janset, Altay Özbek, Selin Türkoğlu, Yasemin Allen ve “Godzilla" adı ile tanınan Yeşilçam emekçisi Selahattin Geçgel’in, yaşamın farklı kesitlerinden örneklemelerle bizlere yaşattıkları “büyüme” kavramını ve onun sancılarını, bazen bir camın ardından, bazen bir teras katından izliyoruz. Kendi gözlerimizle, kendimize bakıyoruz.

Suadiye Sahili, Moda, Levent ve Levazım gibi mekanların dokusundan, kendine aydınlık fakat yalnız bir dünya kuran video, şarkının umutlu mutsuzluğunu bu sakin ruh hali ile destekliyor.

Yeni RED dijital sinema kamerası ile çekilen video, gerek sunduğu sade fakat çarpıcı görselliğiyle, gerek herkesi bir yerden yakalayacak olan konusu ile yılın en çok konuşulacak ve hafızalarda yer edecek videolarından biri olmaya aday.