Hadise, Moskova Olimpiyskaya spor salonunda düzenlediği basın toplantısında, ekibindeki Rus asıllı Svetlana Nikitayeva (27), Olga Potapova (27), dansçılardan tek Türk Uğur Yıldırım (26), vokalistlerden Hollandalı Eva Smeek (29) ve Kongo asıllı Belçikalı Steve Kashala'yı (24) tanıtırken, "Gördüğünüz gibi çok uluslu bir kadroya sahibiz, bu da dünyada insanları ne kadar çok sevdiğimizin bir göstergesidir" dedi.
Yaklaşık 400 yerli ve yabancı basın mensubunun ve hayran kulübü başkanlarının katıldığı toplantıda, TRT'nin hazırladığı promosyon paketleri dağıtıldı.

IMG 3186 RESIZE s925 s450 fit - Türkiye 2009: Hadise ekibini tanıttı

Kırmızı, beyaz ve siyah renklerden oluşan promosyon poşetlerinde bir düm tek tek amblemli tef, bir kahve fincanı ve muzik cd'si bulunuyor.

Hadise, promosyon turu esnasında son durak Azerbaycan'a niye gelmediği sorusuna "Bazı nedenlerden dolayı Azerbaycan'a gelemedik, çok üzgünüm, çünkü Bakü'de bizi seven çok insan var, ancak Eurovision'dan sonra Bakü'ye kesinlikle gitmeyi düşünüyoruz" karşılığını verdi.

Yarı finalde giyeceği giysinin ne zaman basına gösterileceğini soran bir gazeteciye cevap veren Hadise, "Şu an her şey gizli, onu sadece yarı finalde gösterebilirim" dedi.

Bir gazetecinin "Dansınız Sertap Erener'e çok benziyor, onu kopyaladınız mı?" sorusu üzerine Hadise şunları söyledi:

"Ben bir sanatçı olarak hiç bir zaman hiç bir sanatçıyı kopyalamam. Daha çok gencim, 23 yaşındayım. Sertap Erener benim için çok büyük bir sanatçıdır, ancak buna rağmen ben kimseyi kopyalamam."

Hadise, Avrupa'da ne kadar meşhur olduğuna ilişkin bir soruya da "Türkiye'de Türk asıllı olduğum için herkes beni tanıyor. Avrupa'da da Türk olmayan bir çok hayranım vardır. Türkiye dışında yaşayan bir çok hayranımın bana oy kullanacağına inanıyorum" cevabını verdi.

Hadise, basın toplantısına katılan gazetecilerden, Düm Tek Tek şarkısını söylerken, promosyon olarak dağıtılan teflerle ritm tutmalarını istedi.