]Aylardır merakla beklenen Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşecek 54. Eurovision Şarkı Yarışması ilk yarı finali bu akşam Olympski Arena’da gerçekleşiyor. Ülkemizi bu yıl Moskova’da temsil edecek sanatçı Hadise, son hazırlıklarını tamamladı ve yarışma'nın başlaması için saatler kaldı.

Kasım ayında TRT’nin Hadise’nin 2009 temsilcimiz olduğu açıkladığından bu yana Eurovizyon ile yattık Eurovizyon ile kalktık. Sonunda beklenen gün geldi çattı; 54. Eurovision Şarkı Yarışması ilk yarı finali bu akşam TRT1, TRTAVAZ, TRT TÜRK kanalları’ndan canlı olarak siz eurovizyon severlere sunulacak.


4306 78629774489 592704489 1613168 7088273 n - 2009 Eurovision Şarkı Yarışması 1.Yarı Finali: Kalbimiz Hadise ile atıyor!Hadise, kasım ayından bu yana büyük bir azim ve tempo ile Eurovizyon Şarkı Yarışması için çalışıyor. Bu bağlamda, 15 ülke promosyon kapsamında ziyaret edildi, konserler sırasında promosyon ürünleri ve tanıtım CD&DVDleri gerekli kuruluşlara verildi. Şarkımız Düm tek tek Avrupa’da bir çok ülkede tanıtıldı ve bir çok yerde halen liste başı.


Şimdi büyük yarışma'nın ilk yarı finali bugün başlıyor. Eurovision Turkey Team olarak Hadise'nin ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz ve sanatçımıza sonsuz başarılar diliyoruz.


Listedeki 38 şarkı, 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nın 12 ve 14 Mayıs tarihlerinde yapılacak iki Yarı Final müsabakasında temsil edilecek :1. Yarı Final (12 Mayıs): Karadağ, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Belarus, İsveç, Ermenistan, Andora, İsviçre, Türkiye, İsrail, Bulgaristan, İzlanda, FYR Makedonya, Romanya, Finlandiya, Portekiz, Malta, Bosna-Hersek.


2. Yarı Final (14 Mayıs): Hırvatistan, İrlanda, Letonya, Sırbistan, Polonya, Norveç, Kıbrıs Rum Kesimi, Slovakya, Danimarka, Slovenya, Macaristan, Azerbaycan, Yunanistan, Ukrayna, Estonya, Hollanda.


Finalistler


Almanya (NDR / ARD), Birleşik Krallık (BBC), Fransa (FT3), İspanya (TVE) ve Rusya (Channel One) 16 Mayıs gecesi düzenlenecek finale doğrudan katılmaktadır.


HAYDİ HADİSE MOSKOVAYI ATEŞİNLE KAVUR, KALBİMİZ BU GECE SENİNLE DÜM TEK TEK ATACAK!ÖNEMLi NOT!!!

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın son ülke şarkısını bitirdikten sonra kendi bulundukları ülkenin devlet televizyonuna geçmeleri gerekmektedir. Her ülkede verilen oylama numaraları farklı olduğu için Türkiye veya desteklediğiniz başka bir ülke için oy kullanabilmeniz için kendi devlet televizyonunuzun vermiş olduğu numaraları kullanmalısınız.

Eurovision Şarkı Yarışması'nı Belçika, Hollanda, Almanya, Fransa, Danimarka ve İsviçre'de yaşayan vatandaşlarımız kendi yerel saatleri ile 21:00 itibari ile TRT'den izleyebilirler.

1.Yarı Final (Türkiye bu yarı finalde)

TARİH: 12 MAYIS 2009
KANALLAR: TRT1-TRTINT-TRTAVAZ-TRTTÜRK
SAAT 21.25: EUROVISIONA DOĞRU!
SAAT: 22:00 (CANLI) (TÜRKİYE SAATi iLE)

K