ALASTIS


33tm9na - Alastis | Alastis Biyografi

Birçok grup dark metal kategorisinde nitelendirilirken çok azı hakkıyla bu türü icra edebilen gruplardandır. Alastis 1987 yılında İsviçre nin Sion şehrinde kuruldu. Fatidical Date demolarını 1989 yılında Black Wedding demolarını ise 1990 da kaydettiler ve Norveçli Kült firma Head Not Found ile 1990 da anlaştılar. Bu sene içerisinde bas gitaristler Christophe Mermod yine ünlü İsviçreli bir diğer grup olan Samael e geçti.

1992 yılında ilk albümler The Just Law u çıkardılar . Grubun katışıksız tok bir soundu vardı ve Black Metale benzeyen ama tam anlamıyla Black Metal olmayan ve adına Dark Metal verilen türe ait bir albümdü. Grup eleman değişiklikleri yüzünden biraz beklemede kaldı ve sonunda yeni kadro ve Adipocere Records ile yeni anlaşmayla 1995 yılında "...And Death Smiled" albümlerini çıkardılar.

Grup bu albümden sonra o zamanların devi Century Media ile anlaştı. Ve Woodhouse stüdyolarında Waldemar Sorychta prodüktörlüğünde 3. albümleri ile en olgun çalışmaları olan The Other Side albümlerini 1996 yılında yayımladılar. Büyük başarı kazanan albüm sayesinde grup Anathema ve Theatre Of Tragedy gibi gruplarla birkaç Avrupa turnesine çıktı. 1998 yılında gene aynı prodüktörle ve aynı stüdyoda 4. albümleri Revenge i kaydettiler. Ancak albüm sonrasında kadro sorunu yeniden baş gösterdi ve sadece kurucu eleman War D kaldı diğer elemanlar ayrıldı.

2000 yılında grup yen bir kadroyla Fransanın Sound Suite stüdyosunda Terje Refnes (Tristania, Theatre Of Tragedy, Morgul, vBulletin.) prodüktörlüğünde 4. ve son albümlerini kaydetti ve yayımladı. O güne kadarki en başarılı albümler sayılacak bu albümden sonra grup yeniden sessizliğe gömüldü ve kadro sorunlarıyla daha fazla baş edemeyerek dağıldı.


DİSKOGRAFİ

* Fatidical Date (Demo) (1989)
* Black Wedding (Demo) (1990)
* The Just Law (1992)
* ...And Death Smiled (1995)
* The Other Side (1996)
* Revenge (1998)
* Unity (2001)


Grup Elamanları

'Son Albümleri 'Unity' deki kadro ;

* War D. — Guitars/vokal
* Nick — Ön gitar
* Raff — Bass
* Sebastian — Davul
* Graven X — Klavye