CHARON


2vnju6a - Charon | Charon Biyografi

Charon 1992 yılında Antti Karihtala (Bateri), Teemu Hautamaki ( Bas Gitar), Pasi Sipila ve Jasse Hast (Gitar) tarafından kurulan Fİnlandiyalı Gotik Metal grubudur .

Antti Karihtala (davul), Teemu Hautamäki (bass), Pasi Sipilä (guitar), J-P Leppäluoto (vokal),ve yeni üye Lauri Tuohimaa (guitar,grupta uzun süredir çalmış olan Jasse Hast'ın yerine) 'nın oluşturduğu "Charon" 1992 ' de kuruldu.2 demo albüm yayınladıktan sonra şuanki solist J-P'yi buldular ve "Sorrowburn" albümünü Danish Emanzipation Productions etiketi ile kaydettiler.İçinde deneysel ve baskın death metal izleri barındıran "Sorrowburn" un ardından bu tarz pek uzun sürmedi ve grup sonunda kendi soundlarını daha modern rock-metal tarzına çevirdi.2. albümleri "Tearstained" desteğiyle Charon Sntenced ile turladı ve en sonunda Spinefarm Records un ilgisini çekti. Grubun çok çalışması en sonunda meyvelesini 2001 de çıkan "Downhearted" albumu ile vermeye başladı. Nordiska Videolistan (Norve. Video Listesi) nde 1 numaraya kadar yükselen "Little Angel" adlı promo videoları grubu küçük tür farklılıklaıyla mükemmele yakaın bir hale getirdi.Esas albüm Finlandiya albüm sıralamasında "In Trust of No-one" ile 3. sıradaydı daha sonra 1. sıraya yükseldi.

2003 yılında çıkardıkları "The Dying Daylights" albümü tekrar grubu listelerin başına oturttu ve grubu St. Petersburg ve Moskovadaki gibi çarpıcı şovlar yapmaya itti. "Songs for the Sinners" Charon için daha iyisini yapamazdı,5. albumleri ile oyunlarının en üstündeler. Konuk sanatçılar ;

Sande ve Tomi (Amorphis,keyboards-sitar)

ve Marko Manninen (cello)

DİSKOGRAFİ

Albümler

* Sorrowburn (1998)
* Tearstained (2000)
* Downhearted (2001)
* The Dying Daylights (2003)
* Songs for the Sinners (2005)


Single lar

* "Little Angel" (2001)
* "In Trust of No One" (2003)
* "Religious/Delicious" (2003)
* "Ride on Tears" (2005)
* "Colder" (2005)


Grup Üyeleri

* Juha-Pekka "JP" Leppäluoto - Vokal
* Pasi Sipilä - Gitar
* Lauri Tuohimaa - Gitar
* Antti Karihtala - Davul
* Teemu Hautamäki - Bass