Moskova'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2'nci yarı finalinde Azerbaycan adına yarışan 'Arash ve Aysel' ikilisi, yapılan oylama sonrası Türkiye gibi ilk sıradan finale kaldı.

AyselArash - Azerbaycan'ın Eurovision mutluluğuAysel, sonuçlar açıklanınca ve adını duyduğunda çok heyecanlandığını belirterek, "İlk sırada çıkmamıza çok sevindim. Aslında içimde 'İlk sırada çıkacağız' diye bir his vardı. Çünkü geçen sefer Türkiye ilk sırada çıkınca 'Biz de de böyle olur' dedim ve öyle de oldu" dedi.

Türkiye ile Azerbaycan'ın finalde şansının çok olduğunu belirten Aysel, "İnşallah, Türkiye ile birinci ve ikinci sıraları paylaşırız" dedi. Yapılan kura çekimi sonunda Azerbaycan finalde 11'inci sırayı çekti.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın 2'nci yarı finalinden sonra gazetecilerin karşısına çıkan finalistler, basın mensuplarının sorularını yanıtladı hem de finalde yarışacakları sırayı belirledi. Basın toplantısında renkli görüntüler ortaya çıktı.

Basın toplantısını yöneten moderatörün Norveç adına yarışan ve aslen Minskli olan ve de Rusça bilen Alexander Stenerud'ün doğum günü olduğunu söylemesi üzerine salonda bulunan tüm basın mensupları aynı anda tempo tutarak 'Happy birthday to you' diyerek genç şarkıcının doğum gününü kutladı.

Salonda büyük coşku ile karşılanan Yunan şarkıcı Sakis Rouvas ise yaptığı kura çekiminde 8 rakamını çekince onu ters çevirerek sonsuz işareti gibi gösterdi. Yunan şarkıcı daha sonra basın mensubunun istemesi üzerine şarkısını canlı seslendirdi. Sırası gelen Ukraynalı şarkıcı Svetlana Loboda ise hızını alamayarak masanın üzerine çıktı ve o da şarkısını canlı seslendirdi, salonda büyük bir coşku yarattı.