54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda final heyecanı Litvanya'dan Sasha Son'un sahne almasıyla başladı.
HADİSE COŞTURDU

Hadise, Moskova'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın finalinde sahne aldı. Temsilcimiz kıvrak dansları ve güzel şarkısı ile izleyenleri çoşturdu. Finalden önce yaşanan aksaklıkların hiçbirisi gerçekleşmedi ve Türkiye iyi bir performans sergileyerek stüdyodaki konuklardan büyük alkış aldı.

Finalde, yarışmaya katılan 25 ülkenin sanatçılarının sahneye çıkma sırası şöyle olacak:

1. Litvanya'dan Sasha Son, 2. İsrail'den Noa ve Mira Awad, 3. Fransa'dan Patricia Kaas, 4. İsveç'ten Malena Ernman, 5. Hırvatistan'dan İgor Cukrov ve Andrea, 6. Portekiz'den Flor-de-lis, 7. İzlanda'dan Yohanna, 8.Yunanistan'dan Sakis Rouvas, 9. Ermenistan'dan İnga ve Anush, 10. ev sahibi Rusya'dan Ukrayna asıllı sanatçı Anastasia Prikhodko, 11. Azerbaycan'dan Aysel ve Arash, 12. Bosna Hersek'den Regina grubu, 13. Moldova'dan Nelly Ciobanu, 14. Malta'dan bu ülke adına yarışmaya 3. kez katılan Chiara, 15. Estonya'dan Urban Symphony, 16. Danimarka'dan Brinck, 17. Almanya'dan Alex Swings Oscar Sings, 18. Türkiye'den Hadise, 19. Arnavutluk'tan 16 yaşında yarışmanın en genç solisti olan Kejsi Tola, 20. Yarışmanın favorileri arasında gösterilen Norveç'ten Alexander Rybak, 21. Ukrayna'dan ekonomik krizi protesto şarkısıyla Svetlana Loboda, 22. Romanya'dan Elena, 23. İngiltere'den Jade Ewen, 24. Finlandiya'dan Waldo's People grubu, 25. ve son sırada İspanya'dan Soraya sahne alacak.

Finalde oylamaların yarısı SMS ile halk oylaması, diğer yarısı ise ülkelerin oluşturduğu jüri oyları ile verilecek. EBU, kazanan ülkeye önümüzdeki Eurovision'u organize edebilmesi için EBU 5 milyon İsviçre Frangı verecek