NEURAXIS


23k82rs - Neuraxis | Neuraxis Biyografi

1994 yılında Kanada / Montreal de Steven Henry, Yan Thiel ve Felipe Angel Quinzanos tarafından kurulan melodik death metal grubudur .

Yapilan müzik ve onları andığımız isimleri bağlantı içindedir. İlk üç eserde belli yörüngedeki sınırları asmayan gelisim yolunu takip etmişken, 2005 tarihli eser "Trilateral Progression"daki sanatla, insanoğlunun merkezi sinir sistemine acımasızca saldırır.

Onlara, Teknik Melodik Death Metal etiketi yapıştırılsa bile, kesinlikle açıklayıcı değildir. Brutal, Melodik, Teknik ve Progressive Death Metal tarzlarının özgün karışımını icra ettiklerini söyleyebiliriz. Müzikal tarzlarını karakterize edebilmek tezatlıklara karşılık gelir. Brutal ve saldırgan yapı, melodik ve teknik yapıyla bir potada eriyik haline getirilir. Parçalar çok karmaşık gelir ama, bir yandan basitlik hissini yanında getirir. Müziğin derinliğindeki kilit nokta ''değişim'' . . Tıpkı insan ruhu ve sinirsel hareketler gibi. Sergilenen sanatı, sabit bir noktaya bağlayabilmek mümkün değil. Vokal degişimleri de buna işaret eder. Vokallerin tek bir kişiden çıktığına inanabilmek zor gelir.

Piyasanın içinde olduklarını kabullenmek güçtür. Kendi tarzlarını yarattıkları, kendi piyasalarını oluşturdukları ve bulunduğumuz zamanın sınırlarını aştıkları konusunda kanıtlar yok değildir.


DİSKOGRAFİ

* Imagery (1997)
* In Silence (Demo, 1999)
* Virtuosity (Demo, 1999)
* A Passage into Forlorn (2001)
* Truth Beyond... (2002)
* Truth Beyond... (Compilation, 2004)
* Trilateral Progression (2005)
* Live Progression (Live, 2007)
* The Thin Line Between (2008)


Grup Elemanları

Rob Milley - Gitar
Yan Thiel - Bass
Tommy McKinnon - Davul
Will Seghers - Gitar
Alex Leblanc - Vokal