Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en aykırı isimlerinden John Lennon daha grup olarak ünlü olmadan önce 3.sınıf bir barda çırılçıplak, boynunda klozet kapağı ile şarkı söyledi.


Buzdolabında spagettisini arayan Steven Adler spagettisini Duff Mckagan’ın yemesi üzerine çok sinirlenir...Gruptan ayrıldıktan sonra davada Steven Adler’in söze ’’there was the sphagetti incident...’’diye girmesi grup elemanlarının gülmekten karnına agrılar girmesine neden olur ve hakim’’the spagetti incident?’’diye cevap verir.Bunun üzerine albümün adı’’the spagetti incident’’olur.


Ozzy Osbourne’un bir konseri sırasında seyircilerden birisi ona bir yarasa fırlatır.yarasıyı plastik sanan ozzy azıyla yarasanın kafasını koparır.ama yarasa gerçektir ve ozzy kuduz tehlikesiyle hastaneye kaldırılır.


Ozzy Osbourne, 1981 yılında solo kariyerinin ilk albümü "Blizzard of Ozz" için düzenlenen basın toplantısında canlı güvercinin kafasını dişleriyle koparttı.Bunun üzerine plak firmasının binasına girmesi yasaklandı.


Mtv gecesinde finalde sahneye nirvana çıkacak mtv yetkilileriyle nirvana arasında anlaşmazlık cıkıyor.Nirvana canlı performansta rape me yi çalmak istiyor, malum tüm amerikada yasaklı şarkı o sırada albümler falanda toplatılıyor hatta.Yoğun uğraşlar sonunda Mtv kurt'u ikna ediyor lithiumda karar kılıyor nirvana sahneye çıktığında rape me şarkısının 2 cümlesini söylüyor ve sonra lithium a giriyor çok mükemmel bi performns çıkıyor sonra ortaya herzamanki gibi parcanın bitiminde dave'in kendinden geçmiş yırtınır bi şekilde guns'n roses dan axl'e sövme aşamasına gelmesi çok mükemmel. sahneye çıkmadan kuliste courtney, nirvana grubu ve bir kaç kişi daha sohbet ediyorlar o sırada axl geçerken courtney axl'e frances'in vaftiz babası olurmusun diyor buna sinirlenen axl kurt'a dönerek lanet olası kadınına susmasını söyle diyor. kurt de alaylı bir şekilde courtney'e sussana lanet olası kadın diyor herkes gülmeye başlıyor tabi tek gülmeyen axl ortalık birden gerginleşior ve kurt le exl birbirine giriyor.


Pantera gitaristi sahnede hayranı tarafından vuruldu.


Amerikada korn hayranı bir cocuk okula korn t-shirt üyle gitmiş.Tabi okul müdürü cocugu okuldan atmıs.kornda okula dava acmıs ve davayı kazanmış.


Amerikan müzik ödülleri törenine en iyi albüm dalında guns'n roses adına ödülü almak için duff ve slash sahneye çıkar. slash konuşmasında ard arda küfürleri sıralar. ondan sonraki ödül törenleri uydudan 5sn. gecikmeli olarak verilmeye başlanır.


Rammstein elemanlari albüm calismalari icin stüdyodayken, vokalist Till’in sözde morali bozukken daha iyi sarki yazabildigi gerekcesiyle stüdyoda tartisma cikarirlar. Kavga büyür. Vokalist Till ve Klavyeci Flake tekme tokat birbirlerine girerler. Sonuc: Flake sag kulaginda isitme duyusunu neredeyse kaybetmistir.. Till’in ise kolu kirilmistir...Bi şarkı için..


James sahneye çıakcaktır for whom no bell tools çalacak ve james çıakcaktır.ağzında sigara tam hareketlenirki Clif bas ile acayip bir solo atmaya başlar james ağzından sigarasını düşürür.


Bilirsiniz red hot chili peppers deyince direk "ÇORAP" gelir insanın aklına..konserlerine sadece corapla cıkmıslardı bi keresinde.we polisler ilk başta buna izin wermek istememiş ama menajerleri corapları bi telle tutturduklarını söylemiş tabi böyle biişi yokmus.baya normal corapmış işte


Nirvana grubu meşhur olmadan önce amatorken Abeerden’da bir doğum günü partisine davet edilirler çalmak için yaptıkları müziği konuklar beğenmeyince partiden kovulurlar.


Linkin Park’ın gitaristi BRAD konserlerde hep kulaklık takmasının nedeni kendisini matrix de hissedio olması...


Iced Earth grubu şu ana kadar hiç bir albümünü daha önceki albümdeki kadrosuyla yapamadı..