Inquisition

aVRNdR9 - Inquisition

Inquisition Dagon (gitarist , bass , vokalist , ve söz yazarı) tarafından 1998 yılında Kolombiya’nın güney alevleri arasında kuruldu.Güney Amerika cinayetin , sonsuz savaşın ve nefretin başkentiydi ve bu elementler Inquisition ‘ın ilk dönemlerini oldukça etkiledi.

Her şey 1989 da bir Debut albümde grubun Sodom ve Kreator coverları yapmasıyla başladı.Müzikal elementler farklı olsada ideoloji aynıydı.Tümden karanlık ve bilgelik...

1993 te ikinci yapım piyasaya sürüldü bu yapım Forever Under adını taşıyordu ve Full-Length idi.Bu kayıtta vahşi bir Thrash metal kaydı olmasına rağmen ideolojik olarak tamamiyle Şeytanın emrindeydi.

1995 – 1995 yıllarında grubun müzikal elementleri evrim geçirdi ve grup daha ekstrem ve daha ağır bir müzik tarzına yelken açtı.Grup Black Metal yapmaya başlamış ve soundları daha karanlık ve daha meşum bir hal almıştı.

Sonunda 1996 yılında Amerika’lı Defiled Records tan grubun Maxi Cd si “Incense Of Rest “ yayımlandı.MCD 5 adet süründürücü Black Metal ile Klasik thrash metal etkileşimlerini barındıran karanlık ve kirli Black metal parçasını barındırıyordu.

1996 ‘nın sonlarında Colombiyalı yer altı şirketi Sylphorium Records bu MCD ile ilgilendi ve Profane Creation ile bir split niteliği olarak bir parça daha ekleyerek yeniden bastı.Bu teklif Inquisition tarafından memnuniyetle kabul edilmiş ve 1996 nın sonunta çıkan bu Split “Summoning The Black Dimension In The Farallones” adını taşıyordu.Aynı yıl Dagon amerikaya taşında ve Inquisition Amerikan underground piyasasında büyük bir beğeni topladı.Bunun hemen ardından Incubus yeni davulcu olarak gruba dahil oldu.

Amerikan Underground Piyasasındaki bu olumlu tepkiler Inquisition’ı 1997 yılında yeni parçalar yapmaya ve uzun zamandır beklediği Full-Length albümü çıkarmaya zorladı.Sonunda 1998 de yeni bir dinsizlik hareketi olan “Into The Infernal Religions Of The Ancient Cult” piyasaya sürüldü.Bu kayıt 10 şarkıdan oluşluyor ve tamamında Mistik vahşetin gizleri aralanıyordu.Bu albüm Sylphorium Records tarafından yayımlandı ve iki plaklık bir LP olarakta No – Colour Records bu kaydı yayımladı.Albümdeki konsept Ayin Black Metalinin eski pagan disiplnine oturtulmuş ,doğanın mistisizmi ve kişisel karanlığın etkileşimleriyle oluşturulmuştu.

2001 ‘in sonlarında Inquisition Black Metal Underground’unda yeni bir dinsizlik abidesi ile karşımıza çıkıyordu.”Invoking The Mjestic Throne Of Satan “ Warhammer Records tarafından yayımlanmış 10 antik kara marşı içerisinde bulunduran bir kayıttır ve bu kayıtla Inquisition Black Metalin elit gruplarından biri haline getiriyordu.Iron Pegasus records albümün lisansını aldı ve albümü plak şeklinde tekrar yayımladı.

2004 yılında Inquisition Underground dinleyicisini üçüncü albümleri “Magnificient Glorification Of Lucifer” ile büyüledi.Albüm No – Colours Records tan piyasaya sürüldü.Ayinsel ve tamamiyle dinsiz bir havaya sahip olan albüm hızlı agresif bölümleriyle karanlık ve hastalıklı melodileri ve Dagon’un tipik ve orijinal vokalleriyle birleşmesiyle eşsiz bir Black Metal albümü olmuştu.

Inquisition 16 ekim 2006 da yeni albümleri “Nefarious Dismal Orations “ için stüdyoya girdi.

Albüm Mayıs 2007 yılında piyasa sürüldü ve No – Colours Records tarafından yayımlandı.Albümün ayrıca bir LP versiyonuda bulunmakta.

Inquisition sabırla ilerleiyor ve hiçbir zaman terk etmediği ekstrem tarzıyla yeni ve dayanılmaz albümlerini kaydediyor.

Inquisition, Şeytani Metal hareketinin Merhametsiz ilerleyişine destek oluyor...