Dark Angel


Ülke : Amerika
Tür : Thrash

126 logo - Dark Angel


Elemanlar :
Gitar: Eric Meyer
Bass: Danyael Williams
Bateri: Gene Hoglan

Albümler

1983 - Gonna Burn
1984 - Hell's On its Knees
1985 - Merciless Death
1985 - We Have Arrived
1989 - Leave Scars
1990 - Live Scars
1991 - Time Does Not Heal
1992 - Decade of Chaos (Best Of)
1992 - Atrocity Exhibition

Grup Hakkında

Dark Angel, yolculuğuna ilk olarak 1981 - 1984 yılları arasında, Los Angeles'te ki Downey Lisesinde başladı. Kaliforniya'lı Metalstorm Records ile Avrupa'lı Axe Killer Records firmalarının dikkatini çeken grup; 84' yazında ilk albümü üzerinde çalışmaya Metal Blade firmasının prodüktörü Bill Metoyer ile birlikte başladı. 1985 yılının başlarında ilk albüm olan "We Have Arrived" tüm dünya çapında satışa sunuldu. Tam bu sırada çok önemli bir değişikliğe giden grup, baterist Gene Hoglan'ı kadrosuna kattı. 86'da gelen "Darkness Descends" albümünde, yeni firma Combat Records ile çalışıldı. Daha önce Megadeth ile de çalışmış olan prodüktör Randy Burns ile birlikte kayıtlara başlayan grup, bu albümü inanılmaz bir performans ile sadece 10 kere çalarak kaydetti.

Grup artık bölgede en çok tanınan gruplardan biri haline gelmişti. Çok zaman geçmeden Motorhead, Slayer, Megadeth ve Possessed gibi isimler ile turladılar. 89'da gelen "Leave Scars" albümü, şarkılarda çok daha kompleks partisyonlar içeren bir albümdü ve şarkı sözlerine bakıldığında ise kıyameti çağrıştıran psikolojik ağırlıklı konular yer almaktaydı. Bu noktadan sonra grup, rezervasyon konusunda Andy Somers ve pazarlama kulvarında da Great Southern gibi piyasanın ağır topları ile ittifak haline girdi. Bunları Gibson, ESP, Pearl, Randall, Samson, Kahler, Dean Markley gibi enstürman firmalarının gruba reklam amaçlı bedava enstürmanlar vermesi takip etti. Death ile çift headliner olarak Amerika'yı; Nuclear Assault ile de Avrupa'yı turladılar.

1991'e gelindiğinde, grup "Time Does Not Heal" albümünü kaydetti. Bu kez stüdyoya en iyi prodüktörlerden biri olarak gösterilen Terry Date (Pantera, Soundgarden, White Zombie..) ile kapandılar ve en iyi Thrash Metal albümleri arasında gösterilen albümlerden biri ile çıktılar. Yeri geldiğinde melodik, yeri geldiğinde ise karanlık bir albümdü Time Does Not Heal. Mükemmel prodüksiyonu özellikle Psychosexuality ve The New Priesthood gibi şarkılarda kendini gösteriyordu. Albümün başarısı; Kerrang! dergisi ve KNAC radyosu gibi önemli kurumlar ile iletişime geçmelerini sağladı. Listelere ilk 200'ün içinde giriş yaptılar.

2002'nin ocak ayına gelindiğinde ise baterist Gene Hoglan, vokalist Ron Rinehart ve gitarist Eric Meyer gruptan ayrıldılar. Bu ayrılığın öncesinde de 11 yıla yakındır bir suskunluğun içinde olan grup, bekleyiş sürecini belirsizlik içerisinde daha da uzatmış oldu.

alıntıdır