Embraced


embraced - Embraced
Embraced, 1993 yılında gitarist Peter Mårdklint ve vokal Kalle Johansson tarafından kuruldu.Birkaç hafta sonra gruba bas gitarist Michael Håkansson’ın da katılmasıyla grup, yaklaşık 2 yıl boyunca thrash metal ağırlıklı müzik yapmaya başladı.

Bu sırada grup, İsveç, Almanya ve İsviçre’nin güney kısımlarında 35 canlı konser verdiler.Fakat müziklerinde bir şeylerin farklılaşması, daha melodik bir yapıya geçmesi ve dolayısıyla bazı değişikliklerin yapılması gerekiyordu.

1995’in ortalarında davula Daniel Lindberg geçti.Bu katılım itibariyle, grup elemanları istedikleri, hissettikleri ve olmasını bekledikleri gelişmeleri başardıklarını ve sağlam bir adım attıklarını hissetmişlerdi.

Bu yılın sonlarında grupta piyano çalması için Sven Karlsson ile anlaşıldı ve artık gerçekten farklı bir müzik oluşturmuşlardı.Grup, gelişimi tamamlanmış olup isim de “Embraced” olarak değiştirildi.Bu saatten sonra ciddi işler yapmaya başladılar ve daha sert materyaller ile daha farklı bir müzik denemek için kolaylı sıvadılar.

1997 baharında “A journey into melancholy“ demosu kaydedildi ve Regain Records etiketi taşıyan demo büyük beğeni toplamıştı.Underground kesimde büyük başarı sağlayan grup bu demo sayesinde birçok grubu, birçok dinleyiciyi kendisine hayran bırakmıştı ve demonun bir anda 450 kopyası satıldı.

Embraced, 1997 yılının sonlarında ilk albümü olan “Amorous Anathema” ‘nın kayıtlarını bitirdi ve Regain Records etiketi ile Nisan 1998’de piyasaya sürüldü.

Fakat maalesef ki baterist Daniel Lindberg, gruptan ayrılma kararı aldı ve akabine ayrıldı.Gruba yeni bir baterist Andreas Albin gelmesini de sağladı fakat grupla çalışması yaklaşık 4 ay sürdü.Gruptan ayrılma sebebi ise, grubun çok yüksek hedeflerinin olması ve kendisinin Embraced’i her şeyden üstün tutmaya hazır olmaması..

Andreas’tan sonra yerini alan baterist Thomas Lejon, gerçekten muhteşem bir davulcuydu ve gruba ihtiyacı olanı verebilecek kapasiteye sahipti.Ardından grup daha sert, daha güçlü daha hızlı ve daha agresif materyallerle dolu “Within” üzerine yoğunlaştı.Ve 2000 yılında Kasım ayının 14’ünde piyasaya sürüldü.

alıntıdır