Lich King

75426 logo - Lich King


Ülke : Amerika
Tür : Thrash

Elemanlar :
Vokal: A Fucking Tyrannosaur
Lead Gitar: Rambo
Ritim Gitar: The Hulk
Bass: Darth Vader
Bateri: Hulk Hogan
Kuruluş Tarihi : 2004
Durumu : Aktif

Albümler

2006 - Necromantic Maelstrom [Demo]
2007 - Necromantic Maelstrom

Grup Hakkında

Exodus, Vio-lence, Forbidden, Heathen ve Dark Angel gibi eski klasik Bay Area sahnesinden etkilenen Massachusetts’li “Lich King” kendini farklı, oldukça matrak bir yolla tanıtıyor. İlk başta kulağa absurt gelebilir fakat müzikal yönden bakınca yaptıkları işin ne kadar ciddiye alınacağı ortada.

“Once upon a time, Thor and He-Man were fighting. He-Man swung his sword of power and Thor met it with Mjolnir, his mighty hammer. The resulting lightningstorm killed them both, but from the blood and ozone and blackened bits of bone a new band was born. This would be the greatest thrash metal band in history. This is their tale.
Then they wrote some songs and stuff, casting their spell upon the altar of steel. Gary Holt took a listen and his ears burst into flame. Billy Milano began weeping as he listened, and he threw himself from a bridge in despair. Jeff Hanneman listened to BUT ONE Lich King song and shook his head, then broke his guitar over one knee. He walked into a Staples and began filling out an application.
Sadly, the fans of Lich King are few, as the music is so ferocious and primal that it boils the brain and sends a potential listener to valhalla with but a few tasty riffs. The lesson to be learned is that listening to Lich King will kill you... so don't do it.”

Çıkış albümü "Necromantic Maelstrom"u kendi imkânlarıyla piyasaya sürdü. Kısa süre sonra Kaliforniya’lı şirket Stormspell Records gruba karışarak resmi ve profesyonel bir şekille 2007 Kasım ayında albümü yeniden piyasaya çıkardı. Bu basımda şarkı sözlerinin yanında bolca fotoğraf da mevcuttu.
Prodüksiyonun biraz cızırtılı kalmasına karşın “Bodies On Bodies” ve “A Lesson In Violence” coverları gayet keyif verici. Şarkı şarkı değişen birkaç sound farklılığı bile türlü kayıt oturumlarının bir toplamasına benzetilebilir.
Warbringer, Merciless Death ve Bonded By Blood gibi yeni kuşak grupların aksine 80’ler kılıfında daha hızlı ve orijinal riffler yazan Lich King, Reavers, Bleeding and Screaming ve Thrashssacre parçalarını ortaya sunuyor.

Aynı mizaçtaki yeni besteleri ile 2008 senesini de boş geçmeyeceklerini belli ediyorlar fakat kendilerine edindikleri saçma lakaplardan derhal kurtulmaları şart!