Evildead


1232 logo - Evildead


Ülke : Amerika
Tür : Thrash

Elemanlar :
Vokal: Phil Flores
Gitar: Juan Garcia
Gitar: Dan Flores
Bas Gitar: Karlos Medina
Bateri: Joe Montelongo


Albümler

1989 - Annihilation Of Civilization
1989 - Rise Above
1991 - The Underworld

Grup Hakkında

California kökenli, ismi Sam Raimi’nin korku filmi The Evil Dead’den gelen Evildead, iki grubun Agent Steel ve Abattoir küllerinden oluşmuştur. 1987 senesinde Agent Steel’den ayrılan gitarist Juan Garcia ve Abattoir basisti Mel Sanchez tarafından, speed metal sound’a ilgi gösteren eski gruplarına nazaran daha fazla thrash metal çalma maksatıyla kurulur.

88’de Alman plak şirketi Steamhammer Records ile imzalar ve EP The Rise From Above piyasaya sürülür(3 parçalık EP’de Black Flag coverı Rise Above da yeralır) aynı yılı takiben çıkış albumu Annihilation Of Civilization 89’da raflara dizilir.
Annihilation Of Civilization şarkısına çekilen videoclip MTV’nin Headbangers Ball programında birkaç istek alır.

Evildead tur sonrası The Underworld isimli son stüdyo çalışmasını kayıt eder, piyasaya süreceği son kayıt bir canlı album Live…From The Depths Of The Underworld olacaktır 1992, thrash metal dinleyicisi su yüzüne çıkan grunge akımına sıcak bakmıyordu ve canlı album sonrası, 2 sene sonra Evildead dağıldı..
1995’ senesinde Juan GarcÃ*a, Karlos Medina ve Dan Flores tarafından kurulacak Band Terror, Evildead’in aynı mizaçını takip edecekti.