kolpa - KoLpa

ilk albüm "Hayat Senin" 20 Nisan Pazartesi raflarda yerini aldi. Ilk video klip şarkısı "Sayende" halen müzik kanallarında dönmeye devam ediyor.
Kolpa, yaz boyunca düzenli olarak her perşembe ve cuma Antalya Dedeman JollyJoker'de, 17 Eylül'de ise Ramazan icin ara verdigi her cumartesi JollyJoker Balans programina tekrar basliyor.

Istanbul’daki barlar ve üniversite cevresinde yıllardır çok sayıda konser veren, belli bir hayran topluluğuna sahip KOLPA, beklenen ilk albümleri HAYAT SENİN’i MUCİZE İŞLER etiketiyle 20 Nisan 2009'da yayınlandı.

2004 yılında İstanbul’da Barış Yurtçu (vokal) ve Bora Yeter (bas) tarafından kurulan grup, 2007 yılında Cenk Taner Dönmez'in (gitar) de katılımıyla son halini aldı. Kolpa rock müziği dance, pop gibi çeşitli müzik türleri ile birleştiren bir performans grubu.

Enerjisi yüksek, melodi zengini ve ritmin ön planda olduğu şarkılardan oluşan albümde yer alan 8 şarkı Kolpa’ya, 1 şarkı ise Serkan Civelek’e ait.

Murat Matthew Erdem’in prodüktörlüğünü yaptığı albümün mastering’i İngiltere'de Metropolis Stüdyoları’nda daha önce Muse, Robbie Williams, Garbage, Mika gibi isimlerle çalışmış Mazen Murad tarafından yapıldı.

Uğur Baltepe’nin yönetmenliğini yaptığı ilk klip şarkısı “SAYENDE”, “motion graphic” tekniği ile greenbox önünde çekildi. Grup performansının yer aldığı klip, son derece renkli ve eğlenceli görüntülerden oluşuyor.Ayrıca MFÖ Michael Jackson The Strokes Red Hot Chili Peppers Radiohead gibi başarılı gruplardan etkilenen grup tarzlarını alternatif/rock/pop punk olarak tanımlıyor