Geçtiğimiz yıl yapımcısı Erol Köse'yle yollarını gürültülü bir şekilde ayıran Hande Yener, yeni şirketi Avrupa Müzik'le de anlaşmazlık yaşıyor. Yener, sözleşmedeki maddeleri yerine getirmedikleri için şirkete ihtarname çekti. Daha önce bağlı bulunduğu Erol Köse Production'dan, prodüktörü Erol Köse'yle problemler yaşadığı için ayrılan Hande Yener, yeni şirketi Avrupa Müzik'le de anlaşmazlığa düştü.
"Hayrola" adlı albüm çalışmalarının, sözleşme şartlarına göre yürütülmediğini söyleyen Yener, hiçbir tanıtım çalışmasının gerçekleştirilmediğini ve aylardır ikinci klibinin çekilmesini beklediğini belirtti. Avrupa Müzik tarafından mağdur edildiğini anlatan ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde Çekmeköy Birinci Noterliği'nden şirkete ihtar çekti.
İhtarı; ikinci klibinin çekilmesini sağlamak, ardından da şirketle olan sözleşmesini feshetmek amacıyla çektiren Yener, mağduriyetini yasal yollarla gidermeyi amaçlıyor. Avrupa Müzik'in ortaklarından Deniz Erdem ise, sözleşmede ikinci klibin mutlaka çekileceği maddesinin yer almadığını iddia etti. Erdem, Yener'in dilerse sözleşmede bulunan 150 bin dolarlık tazminatı ödeyerek şirketten ayrılabileceğini de sözlerine ekledi. Yener'i, 20 bin TL'lik borcunu ödeyerek hacizden kurtardıklarını ifade eden Erdem, "Firma olarak yükümlülüklerimizi yerine getirdik" diye konuştu.