Devlerin Buluşması

2A51228695DCB8593539756ABA47C - Devlerin Buluşması

19 Grammy ödüllü gitar kahramanı Eric Clapton ve rock müzik tarihinin en çarpıcı seslerinden Steve Winwood bir araya geliyor!

19 Grammy ödüllü gitar kahramanı Eric Clapton ve rock müzik tarihinin en çarpıcı seslerinden Steve Winwood bir araya geliyor!

13 Haziran 2010 – Pazar günü santralistanbul'da iki efsane isim ile muhteşem bir canlı performans deneyimi sizleri bekliyor. Biletlerinin bir çoğunun halihazırda tükendiği Avrupa turnesinin son ayağı olan konser 13 Haziran 2010 Pazar günü Purple Concerts organizasyonu ile santralistanbul'da gerçekleşecek.

Winwood Clapton'la arkadaşlığının ilk yılları için "Ben 15,16 yaşlarındaydım, o ise 18,19 ve bana ağabeylik yapardı." diyor. "Beraber müzik dinler, müzik konuşurduk. Arkadaşlığımızın en başlarından beri ağabeylik rolünü üstlendi. Dostlukları pekiştikçe Clapton ve Winwood yanlarına davulcu Ginger Baker ve basçı Rich Grech'i de alarak Blind Faith'i kurdular. 1969 yılında liste başı olan grupla aynı ismi taşıyan tek bir albüm yayınladıktan sonra grubu dağıttılar. Ama, ne Clapton'ın ne de Winwood'un kariyerinde spotlar ışıltısını kaybetti. Clapton 19 Grammy Ödülü kazandı ve üç farklı durumda Rock 'n'Roll Hall of Fame'e davet edilmenin onurunu yaşadı; Winwood Yılın Albümü ve Higher Love şarkısıyla En İyi Erkek Vocal Performansı gibi dallarda Grammy aldı. Tekrar bir araya gelme kararı ise Clapton'dan çıktı. Clapton "geçmişte yapılan müziğin güzelliğini ve romantizmini" yeniden yaratmak istiyordu.

İkili, Jimi Hendrix'ten (Little Wing), Clapton'tan (Forever Man), JJ Cale'in (Cocaine) Winwood'un Traffic adlı grubundan (Pearly Queen) ve Hendrix'in "Voodoo Chile" ının 16 dakikalik bir versiyonu gibi çaldıkları parçalarla, dinleyicileri rock'n roll'un altın çağlarına geri götürüyorlar ve performanslarını Blind Faith albümünden çaldıkları hitlerle süsleyerek hem eski hem yeni fanlara unutulmaz bir gece yaşatıyorlar.